XXVII Tuchowska Majówka dla Matki

XXVII Tuchowska Majówka dla Matki

Jak co roku, nie mogło zabraknąć w maju XXVII Tuchowskiej Majówki dla Matki dedykowanej wszystkim mamom.

Tradycyjnie rozpoczęta została ona hymnem Tuchowa – „Tuchowska ziemia” w wykonaniu Chóru Szkoła Muzyczna I stopnia w Tuchowie pod dyrekcją Alicji Stanisławczyk-Karwat.

W ten słoneczny i ciepły niedzielny dzień, 28 maja z tuchowskiego amfiteatru popłynęła moc najlepszych życzeń dla wszystkich kochanych mam. Mam, które są jedne, jedyne i niezastąpione. Troskliwe, wyrozumiałe i kochające. I bez wątpienia są jednym z najpiękniejszych „wynalazków” tego świata, bo przecież… „Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę”.

Ileż radości i wzruszenia wywołały występy artystyczne zaprezentowane przez dzieci z tuchowskich przedszkoli: Przedszkola Publicznego w Tuchowie, Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Świętego Józefa w Tuchowie, Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Tuchowie oraz Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepublicznego Przedszkola.

Bo któż inny tak, jak przedszkolaki, potrafi tak pięknie, szczerze i prawdziwie okazać oraz wyrazić miłość i wdzięczność swojej mamie?

To oni cudnie ubrani, śpiewem oraz tańcem, począwszy od tańca motyli, przez reggae, polkę, do tańca klasycznego wyrazili ogromną miłość oraz wdzięczność swoim mamom.

Mamom, które są pierwszymi osobami, dzięki którym dziecko poznaje piękno otaczającego go świata.

Mamom, które mają: „Oczy, które widzą wszystko, czego nie da się zobaczyć, Głowę, na której mają milion spraw, Dłonie jak skarb drogi, bo najlepiej lepią pierogi, Uśmiech piękny i miły, który dodaje siły, Serce: życzliwe, cierpliwe i baaardzo wrażliwe”.

A najlepsze u mamy jest to, że ją po prostu mamy, i że mama ma właśnie nas!

W dziecięcych słowach wybrzmiały życzenia dla mam:„Mamusiu droga! Wciąż proszę Boga, który króluje na niebie, by ręką Boską przed wszelką troską ochraniać zawsze chciał Ciebie.Dziś tym goręcej z duszy dziecięcej prośba się w górę wyrywa, abyś się miła zdrowiem cieszyła i zawsze była szczęśliwa”.

W swoich występach dzieci nie zapominały również o swoich wspaniałych tatusiach, bo przecież „tato jest głową rodziny, a mama jego sercem”.

W programie na scenie tuchowskiego amfiteatru zaprezentowali się również: Zespół Tańca Nowoczesnego VOICE prowadzony przez Pawła Potępę oraz Dziecięcy Zespół Wokalny CANTANDO pod kierunkiem Pauliny Kloch, działające przy Domu Kultury w Tuchowie, jak również uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie (solistki: Aleksandra Lebryk, Izabela Damian; Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie pod dyrekcją Alicji Stanisławczyk-Karwat z towarzyszeniem zespołu perkusyjnego pod kierunkiem Rafała Pawlaka; zespół saksofonowy przygotowany przez Grzegorza Kluzka, trio akordeonowe w składzie: Maciej Ryba, Wiktor Kapka, Bartłomiej Kozak pod kierunkiem Marcina Guzika).

W tym dniu nie zabrakło atrakcji, kiermaszów i zabaw, wywołujących uśmiech na twarzach dzieci, a to wszystko dzięki: OSP w Karwodrzy – pokazy strażackie; Policji z Tuchowa – pokaz radiowozu; Aleksander Kajmowicz – przejażdżka kucykiem Gucio; Józefowi Szaremu – dmuchana zjeżdżalnia; Placówce Wsparcia Dziennego Kubusie w Tuchowie – animacje dla dzieci; Olha Los – kolorowe warkoczyki we włosach; KGW w Siedliskach – wata cukrowa i popcorn; Parafialnemu Oddziałowi „Caritas” w Tuchowie – smaczne, regionalne potrawy oraz ciasta domowego wypieku; młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie oraz Tuchowskim Seniorom – pomoc na stoiskach.

Po występach artystycznych uczestnicy majówki wzięli udział w nabożeństwie majowym, które poprowadził ks. Alfons Górowski, proboszcz Parafii pw. św. Jakuba St. Apostoła w Tuchowie. Śpiewem Litanii Loretańskiej uczczono Matkę Bożą – Matkę Jezusa, Matkę Kościoła, naszą Matkę – Matkę wszystkich ludzi.

Po zakończeniu nabożeństwa majowego podziękowania do wszystkich uczestników majówki skierowała Grażyna Gut, wyrażając tym samym wdzięczność za dar serca dla stowarzyszenia „Nadzieja”.

To miłe, radosne i rodzinne popołudnie uświetnił koncert zespołu „Sezon na czereśnie”, który był eksplozją życia i radości otrzymanej od Boga i dzieleniem się tą radością z innymi.

Na zakończenie miało miejsce losowanie wyczekiwanych przez wszystkich majówkowych nagród. W tym roku niektórym osobom szczęście wyjątkowo sprzyjało… jedna, dwie nagrody, a nawet i więcej! Gratulujemy!

Tradycyjnie jak co roku podczas majówki wspieraliśmy tuchowską Caritas oraz Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie, które dla swoich podopiecznych buduje Dom Nadziei.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia XXVII Tuchowskiej Majówki dla Matki.

W sposób szczególny dziękujemy fundatorom i darczyńcom majówkowych nagród – wszystkim ludziom dobrej woli oraz przedsiębiorcom, którzy ufundowali cenne nagrody konkursowe, wśród nich są:

Burmistrz Tuchowa Gmina Tuchów

Redakcja „Tuchowskich Wieści”

Dom Kultury w Tuchowie

„Korex” Szablowscy

MBM Auto Serwis Mazur i Wspólnicy Spółka Jawna

Sklep Ogrodniczy Agrokom Jerzy Gut

Sklep Rowerowy Brylant

Dom Handlowy „Trójka”

Restauracja „Agawa” Tuchów

Kwiaciarnia-Zoologia Wędkarstwo Tuchów

Firma Płachno Tuchów

Piekarnia Ewa Więcek

Zakład Masarski Amigos Wędliny z Burzyna

Zakład Wędliniarski Sajdak

Protetyka Magdalena Mirek

„Rojar”

„Wojmar Profit”

Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach

Kwiaciarnia „Kalla” Grażyna Ryndak

Ma-Wen Maria Węgrzyn

Nikola – sklep kosmetyczny

Księgarnia BAJKA

Zakład szklarski w Tuchowie

Coala – Adam Cygnar

Komturbis Sławomir Zbylut

Restauracja STRYCH

„Dolina Białej” Ośrodek Rekreacji

GS TUCHÓW

Zakład Fryzjerski Anna Górka

Indywidualni darczyńcy

Patronat nad tym wydarzeniem objęła Burmistrz Tuchowa Magda Marszałek

Organizatorami majówki byli:

Ewa Stanisławczyk

Dom Kultury w Tuchowie

Towarzystwo Miłośników Tuchowa

Parafialny Oddział Caritas w Tuchowie

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”

Patronat medialny:

„Kurier Tuchowski”

Telewizja Tuchów – Tuchowski KulturaOn

„Tuchowskie Wieści”