Zapraszamy na spotkanie zespołu realizującego projekt pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”

17 sierpnia 2020 o godz. 14.00 w sali wystaw Muzeum Miejskiego w Tuchowie odbędzie się pierwsze spotkanie zespołu realizującego projekt pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”, w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 – Program Dotacyjny „Koalicje dla Niepodległej” (Niepodległa).
Koszt realizacji projektu wynosi 38 000,00, w tym dofinansowanie 31 000,00 zł.

W ramach projektu:
– Opracowany zostanie spacer wirtualny pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”, który zawierał będzie tematyczną wizualizację i animację wydarzeń, miejsc historycznych i postaci, które związane były z odzyskaniem niepodległości i jej utrwaleniem zwieńczonym zwycięstwem w Bitwie Warszawskiej.
– Wyznaczony zostanie szlak historyczny pn. „Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej” na terenie gmin: Ciężkowice, Zakliczyn, Gromnik, Pleśna, Tuchów, gmina i miasto Tarnów, Wierzchosławice, który odnosił się będzie do wydarzeń, miejsc historycznych i postaci, które związane były z odzyskaniem niepodległości.
– Opracowana i wydana zostanie broszura z mapą dla szlaku historycznego pn. „Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej”.
– Zorganizowane zostaną spotkania historyczne dla mieszkańców gminy Tuchów i regionu tarnowskiego oraz lekcje historyczne dla dzieci i młodzieży.