Wystawa dzieł Joanny Srebro w Muzeum Miejskim w Tuchowie!

Wystawa dzieł Joanny Srebro w Muzeum Miejskim w Tuchowie!

5 maja w Muzeum Miejskim w Tuchowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Joanny Srebro. Kuratorem wystawy był dr Roman Fleszar – tarnowianin, artysta malarz, pedagog, działacz na rzecz kultury i sztuki.

Joanna Srebro to tarnowianka, która ukończyła studia artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od początku była artystką niezależną, tworzącą własne wizje. Uprawiała malarstwo sztalugowe – duże formaty, czasami projektowała gobeliny i freski. Ostatni etap swojego życia spędziła w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, któremu przekazała część swojego dorobku artystycznego.

Dzieła znanej malarki obejrzało około 50 osób, w tym: burmistrz Tuchowa – Magdalena Marszałek, wikaria prowincjalna z Tarnowa – siostra Pacyfika Pławecka oraz dyrektor Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie – siostra Adela Gac.

Do powstania tej wystawy w dużej mierze przyczynili się: Zgromadzenie Sióstr św. Józefa, Prowincja Tarnowska, Dom Kultury w Tuchowie, Muzeum Miejskie w Tuchowie oraz Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, którą reprezentowały jej zarząd i rada.

Wystawę można zwiedzać do 27 maja 2022 roku.

Serdecznie zapraszamy!