Wernisaż wystawy Lucji Radwan

Wernisaż wystawy Lucji Radwan

28 czerwca br. w Muzeum Miejskim w Tuchowie odbył się wernisaż wystawy urodzonej w Tuchowie, a obecnie mieszkającej w Austrii Lucji Radwan. W księdze pamiątkowej artystka napisała: „Z radością wystawiam swoje prace w tuchowskim muzeum w MOIM MIEŚCIE. Cieszy mnie możliwość spotkania wielu osób mojego pokolenia – od dawna znajomych, jak również poznania osób młodszej generacji”. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy Lucji Radwan za zaprezentowanie swojej twórczości na wystawie w naszym tuchowskim muzeum. Należy podkreślić, że artystka urodzona w Tuchowie, a obecnie mieszkająca w Austrii zyskała uznanie w Polsce, Austrii oraz w wielu innych krajach. Na swoim koncie ma wiele nagród i osiągnięć. Jej dzieła sztuki znajdują się w znanych muzeach, w tym m.in. w Warszawie i Wiedniu. Jej obrazy można oglądać na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Za każdym jej obrazem kryje się inna historia. W swojej twórczości stosuje rozmaite techniki malarskie, takie jak: akwarela, akryl, malarstwo olejne. Większość jej współczesnych prac to obrazy wielkoformatowe. Oddaje w nich inspiracje pochodzące z motywów naturalnych, głównie jaskinnych i skalnych (SpeleoArt). Pod jej pędzlem powstają urocze krajobrazy i pejzaże miejskie, ale również imponujące formy grotowych stalaktytów i stalagmitów (speleo), które wprowadzają odbiorców w tajemniczy podziemny świat wielorakich barw i kształtów.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naturą oraz niezwykłym podziemnym światem zaprezentowanym na niepowtarzalnej wystawie Lucji Radwan „Z naturą na Ty”.

Należy dodać, że wystawę można oglądać w sali im. Tadeusza Radwana – małopolskiego malarza i rzeźbiarza, a zarazem ojca Lucji Radwan.