Tuchowski Kiermasz Wielkanocy to już tradycja!

Tuchowski Kiermasz Wielkanocy to już tradycja!

Tuchowski Kiermasz Wielkanocy to już tradycja!
W Niedzielę Palmową na tuchowskim rynku spotkali się mieszkańcy miasta i gminy Tuchów, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich oraz prywatni przedsiębiorcy, by wziąć w organizowanym już po raz czwarty kiermaszu wielkanocnym! Choć pogoda nie dopisała, a wręcz spłatała organizatorom figla, nie popsuła wspólnego świętowania oraz radośnie i rodzinnie spędzonego czasu.
Po uroczystym poświęceniu palm na rynku, w strugach deszczu, procesja przeszła do kościoła św. Jakuba St. Apostoła.
Na marginesie warto dodać, że historia święcenia palm w Kościele katolickim w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu sięga czasów starożytnych. Najważniejszą uroczystością kościelną Niedzieli Palmowej są procesje z palmami. Jako pierwsi w IV wieku, obchodzili je chrześcijanie jerozolimscy. W V i VI wieku przyjęły się one także w całym Kościele zachodnim. Sam obrzęd święcenia gałązek zielonych wprowadzono do liturgii w XI wieku.
Po zakończonej mszy św. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Zgłoszone do konkursu palmy wprawiały w zachwyt oraz wywoływały podziw dla ich wykonawców.
Dziękujemy uczestnikom konkursu za wykonanie pięknych palm i zaprezentowanie ich w kościele. Zwycięzcom gratulujemy!🐣W trwającym blisko sześć godzin kiermaszu wzięły udział stowarzyszenia oraz koła gospodyń wiejskich, a byli to;Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska, Stowarzyszenie RAZEM Meszna Opacka, Karwodrza – Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy, OWL’S Riders Tuchów, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Mesznej Opackiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemesnej, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich ” Zabłędza Razem „, Koło Gospodyń Wiejskich w Burzynie „Burzynianki”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wspólne Dobro” w Buchcicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Łowczowie „Łowczowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich „AleBabki” w Piotrkowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach, DPJ w Tuchowie – Fundacja Dzieło Miłosierdzia
Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniom, kołom gospodyń wiejskich, przedsiębiorcom oraz osobom prywatnych za zaprezentowanie stoisk z pysznymi potrawami, wędlinami, chrzanem, żurkiem, ciastami i ciasteczkami, świątecznymi stroikami i ozdobami oraz rękodziełem!
Podziękowania kierujemy w stronę Marzeny Stańczyk oraz jej rodziny za wykonanie pięknej, ponad dwunastometrowej palmy wielkanocnej.
Dziękujemy Tuchowskim Seniorom oraz osobom, które wykonały łącznie ponad dwa tysiące siedemset kwiatków, zdobiących palmę.
Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Tuchów, dzięki którym palma stanęła pośrodku rynku i jest jego piękną ozdobą.
Wszystkim Państwu dziękujemy za wspólnie spędzony w Niedzielę Palmową czas oraz za Waszą serdeczność i życzliwość, uśmiech i świąteczne życzenia.
Niech nadchodzące święta Wielkanocne będą czasem radości, dzielenia się miłością i dobrem w rodzinnym gronie oraz wśród bliskich i znajomych.
Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich Państwa dobrym zdrowiem, potrzebnymi laskami oraz wlewa w serca pokój i przebaczenie, radość i nadzieję.
Zdrowych i radosnych świąt!Pełna fotorelacja z tego wydarzenia autorstwa Wk_fotoWojciech Kras oraz Sylwia Niemiec w linku
https://photos.google.com/…/AF1QipN7yKAkke8cE6QUvbrpjao…Gmina Tuchów