I Tuchowskie Debaty Oksfordzkie za nami!

I Tuchowskie Debaty Oksfordzkie za nami!

I Tuchowskie Debaty Oksfordzkie za nami!

10 kwietnia odbył się finał debat orgaznizowanych w ramach Lokalnych Ligi Debat przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców w partnerstwie z Domem Kultury. Tego dnia gościliśmy u nas Krzysztofa Bułę, Kalinę Krzemińską oraz Teresę Kozaczewską.
W projekcie udział wzięło ponad 50 uczniów ze Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie, Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Mesznej Opackiej, Szkoła Podstawowa im. prof. Jana Sajdaka w Burzynie, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Piotrkowicach.
Młodzież uczyła się sztuki wystąpień publicznych i argumentowania, by w finale zmierzyć się z tematami:
„Krótkie wyjazdy turystyczne są lepsze niż długie podróże” i „Działalność tzw. influencerów internetowych przynosi więcej szkód niż pożytku”.

Uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie, ale najważniejsze, że odważyli się debatować publicznie, próbować swoich sił w wyrażaniu własnego zdania, a nie jest to takie łatwe.
Dla nas nie ma lepszych lub gorszych! Bo nie o miejsca i ocenę chodziło w tym projekcie! Pamiętajcie, wszyscy jesteście zwycięzcami!

Za udział w projekcie dziękujemy dyrekcji szkół, a za zaangażowanie nauczycielom, którzy włożyli dużo serca w przygotowanie i towarzyszenie młodym.
Gmina Tuchów