Armia aniołów otworzyła serca dla Leosia!

Armia aniołów otworzyła serca dla Leosia!

Leoś ma dopiero 4 lata, jest tuchowianinem, małym, dzielnym wojownikiem, który tak bardzo chce żyć i chce być zdrowy. Pokochali go i chcą mu pomóc wszyscy, którzy dowiedzieli się o jego chorobie.

Rodzice Leosia z ogromną miłością i determinacją dzielnie walczą o zdobycie środków na kosztowne leczenie ich ukochanego syna. Leczenie za granicą jest bardzo kosztowne, potrzebny jest milion złotych.

W walce rodziców wspiera i pomaga im cała armia aniołów – Przyjaciół Leosia – wolontariuszy o wielkich sercach i rękach gotowych do pomocy.

To oni otwierają swoje serca i w różny sposób włączają się w organizowane akcje pomocy Leosiowi. To dzięki nim organizowane są kiermasze, koncerty i zbiórki pieniędzy, a na licytację trafiają różne przedmioty. To dzięki nim w minioną niedzielę zorganizowany został w Domu Kultury w Tuchowie wyjątkowy koncert „Otwórz serce dla Leonka” w wykonaniu zespołu Big Band „Universal” z Wojnicza, który poprowadził prof. dr hab. Ryszard Krawczuk.

Cieszymy się ogromnie, że byliście z nami zarówno osobiście, jak i online dzięki transmisji przez RDN Małopolska oraz telewizję internetową STARnowa.TV

Koncert rozpoczęły słowa powitania burmistrza Tuchowa, Magdaleny Marszałek oraz dyrektora Domu Kultury w Tuchowie, Janusza Kowalskiego.

Już na wstępie słowa podziękowania do wszystkich wolontariuszy oraz osób zaangażowanych w walkę o zdrowie i życie Leonka skierowali jego rodzice, obecny na koncercie tato chłopca, Marcin Pichner oraz dzięki transmisji online, mama Leonka – Magdalena Pichner.

Cóż pisać? To był piękny koncert. W sali widowiskowej tuchowskiego Domu Kultury wybrzmiały utwory jazzowe, muzyka filmowa, blues oraz covery rozrywkowe w wykonaniu Big Band „Universal”.

Podczas koncertu, który poprowadziła Dorota Kunc, zaprezentowane zostały niezwykłe, niepowtarzalne i unikatowe przedmioty przekazane na licytację dla Leosia przez wyjątkowe osoby.

W imieniu Leonka, jego rodziców, Domu Kultury w Tuchowie oraz Przyjaciół Leosia składamy serdeczne podziękowania dla:

 • Prezydenta RP Andrzeja Dudy – za przekazanie na licytację obrazu Pałacu Prezydenckiego
 • Premier RP Beaty Szydło – za przekazanie na licytację broszkiMinistra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro – za przekazanie na licytację bursztynowych spinek wraz z eleganckim piórem i długopisem w komplecie
 • Posła na Sejm RP Anny Pieczarki – za przekazanie na licytację obrazu artysty plastyka Anity Ruszel
 • Posła na Sejm RP Piotra Saka – za przekazanie na licytację pióra
 • Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego – za przekazanie na licytację chusty wełnianej z tkaniny tybetowej
 • Burmistrza Tuchowa Magdaleny Marszałek – za przekazanie na licytację biżuterii mającej zastosowanie jako broszka lub wisior
 • Grzegorza Kądzielawskigo Grupa Azoty S.A. – za przekazanie na licytację dwóch koszulek startowych skoczków kadry narodowej oraz książki „Mój bieg Marcin Lewandowski”
 • Wybitnej tuchowskiej artystki malarki Lucji Radwan – za przekazanie na licytację trzech jej obrazów: „Bazylika Mniejsza”, „Wiosna I”, „Wiosna II”
 • Anonimowego darczyńcy – za przekazanie na licytację obrazu „Bzy”
 • RDN Małopolska – za wystawienie na licytację udziału w audycji promocyjno-samorządowej „Słowo za Słowo”

  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

  Należy wspomnieć, że 20 lutego na Facebooku, na grupie Licytacje Leon Pichner oraz poprzez lokalną gazetę „Kurier Tuchowski” ruszyła akcja „Zalicytuj dla Leosia Otwórz serce! Dołącz do Przyjaciół Leosia” zorganizowana przez Dom Kultury w Tuchowie przy współpracy z wieloma życzliwymi osobami, których nie sposób wymieniać.

  Licytacje niezwykłych i niepowtarzalnych przedmiotów publikowane są w zakładce Hit Licytacji. Serdecznie zapraszamy do licytowania!

  Walczymy o życie i zdrowie Leonka, wierzymy, że uda się zdobyć fundusze. Dzieląc się z Leosiem choćby najmniejszą kwotą, dzielimy się dobrem, ofiarujemy nadzieję, dodajemy siły do walki i wspieramy. Chyba nie ma nic cenniejszego… a pamiętajmy dobro jest w Małopolsce, dobro jest w Tuchowie, dobro jest wokół, dobro jest w każdym z nas… i tym dobrem warto się dzielić, by wywołać uśmiech, radość i obudzić nadzieję… a na pewno dobro powróci…

  Dziękujemy za Waszą obecność i otwarte serca!

  Organizatorami wydarzenia byli: Przyjaciele Leosia, Dom Kultury w Tuchowie
  Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie.
  Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Kurier Tuchowski”, STARnowa.TV, RDN Małopolska

  Serdecznie dziękujemy!

  Dołącz do Przyjaciół Leosia! Otwórz serce, zalicytuj dla Leosia!Facebook LICYTACJE LEON PICHNER, HIT LICYTACJI.
  Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/en/licytacje-leonpichner

  Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia autorstwa Wojciecha Krasa – Wk_foto