2 miesiące zapisane na 40 stronach „Kuriera Tuchowskiego”!

2 miesiące zapisane na 40 stronach „Kuriera Tuchowskiego”!

W tym trudnym dla wszystkich czasie burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek apeluje do mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakim jest COVID-19, przestrzegali zasad bezpieczeństwa, dbali o siebie nawzajem i nieśli pomoc potrzebującym.

O tym, że tuchowianie mają ogromne serca przekonaliśmy się niejednokrotnie. W ostatnim czasie OSP Dąbrówka Tuchowska po raz kolejny przeprowadziła akcję krwiodawstwa, podczas której cenny lek – 16,85 litrów krwi oddało 38 dawców, Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk koncertowała dla Leonka, przy Domu Kultury stanęło serce na zakrętki – o tym właśnie możemy przeczytać w tym numerze.

Z Tuchowa pochodzą, wśród nas żyją i mieszkają osoby szczególnie zasłużone dla naszego miasta, godne podziwu i uznania. Wśród nią są: pani Józefa Wójcik oraz pan dr Mariusz Krogulski, którzy zostali uhonorowani podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Tuchowie – o tym też czytamy na łamach gazety.

Nie zapominamy o ważnych datach i wydarzeniach. Jedną z nich jest 1 września, w tym dniu tuchowianie oddali hołd bohaterom, którzy zginęli za ojczyznę.

Po raz kolejny do Tuchowa przyjechał pociąg retro, zawitał też król Kazimierz i benedyktyni. W ten sposób udało się symbolicznie uczcić jubileusz 680-lecia Tuchowa.

Po długiej przerwie dzieci i młodzież, choć na krótko, wrócili do szkół. W siedliskiej szkole uroczyście zainaugurowano gminny rok szkolny. Uczniowie zdążyli złożyć ślubowanie, włączyć się do Akcji „Sprzątanie Świata”, wziąć udział w Narodowym Czytaniu i wielu innych akcjach, pożegnać lato oraz po prostu pobyć razem ze swoimi koleżankami i kolegami, za którymi bardzo się stęsknili.

W gazecie również o przeprowadzonych inwestycjach, fotorelacja z kolejnego etapu budowy obwodnicy, tekst historyczny, jesienne inspiracje w Domu Pogodnej Jesieni, wspomnienia z wyjazdów „Nadziei”.

W długie jesienne wieczory proponujemy Wam kochani do wyboru: wirtualny spacer i wędrówkę „Pogórzańskim Szlakiem Dumy z Niepodległej”, sięgnięcie do zasobów Tuchowskiej Biblioteki Cyfrowej lub dobrą muzykę w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk zapisaną na płycie, którą można nabyć w naszym Kulturalnym Kramie.

O tym wszystkim i wielu innych ciekawych rzeczach czytamy w najnowszym „Kurierze Tuchowskim”.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie oraz z zainteresowaniem i uśmiechem przeczyta.

Wersja papierowa dostępna w sklepach na terenie miasta i gminy Tuchów oraz w Domu Kultury w Tuchowie.

Wersja elektroniczna dostępna tutaj: https://dktuchow.pl/wp…/uploads/2020/11/KT-95-96_www.pdf

Życzymy miłej lektury.

Uśmiechamy się do Państwa, życzymy zdrówka, optymizmu i radości! Razem damy radę!