Znamy laureatów 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Znamy laureatów 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

7 czerwca 2021 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbyły się tarnowskie eliminacje rejonowe 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Komisja artystyczna w składzie: Matylda Baczyńska – aktorka, Anna Lenczewska – aktorka, Andrzej Jagoda – muzyk Dom Kultury Tuchowie, Ilona Stanaszek – główny specjalista ds. teatru MCK SOKÓŁ po wysłuchaniu 16. propozycji: jednej w Turnieju POEZJI ŚPIEWANEJ, dwunastu w Turnieju RECYTATORSKIM, dwóch w Turnieju WYWIEDZIONE ZE SŁOWA i jednej w Turnieju JEDNEGO AKTORA postanowiło, że:

W TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ nagrodę z kwalifikacją na eliminacje wojewódzkie w Krakowie otrzymał Dawid Mik – Najmniejsza Scena Świata w Tarnowie.

W TURNIEJU RECYTATORSKIM nagrodę z kwalifikacją otrzymała Oliwia Trójniak – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wyróżnieni zostali:Kinga Karaś – I LO w Tarnowie Kacper Rokosz – Najmniejsza Scena Świata w Tarnowie Natalia Gancarczyk – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Tarnowie

W TURNIEJU WYWIEDZIONE ZE SŁOWA nagrodę z kwalifikacją otrzymał Kacper Rokosz – NSŚ w Tarnowie.

Wyróżnienie otrzymała:Martyna Prendota – I LO w Tarnowie.

W TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA wyróżnienie otrzymała Weronika Majewska – Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Organizatorem eliminacji było MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu we współpracy z Domem Kultury Tuchowie.