Zajęcia w Domu Kultury w Siedliskach

Zajęcia w Domu Kultury w Siedliskach

Z radością wspominamy zajęcia w Domu Kultury w Siedliskach, które odbyły się na początku października! Oj działo się tam, działo!

Było tanecznie, kreatywnie i plastycznie, jesiennie i bardzo smakowicie! A to wszystko dzięki p. Małgosi, która je zorganizowała i przeprowadziła.

Piętnastu uczestników (dzieci w wieku 6-11 lat) podczas zajęć tanecznych, pod bacznym okiem p. Pauliny ze szkoły tańca, wyginało śmiało ciało. Radości przy tym było co niemiara, atmosfera miła i wesoła, a i zabawa superowa.

Zajęcia plastyczne były bardzo kreatywne, bo skoro dookoła piękna, kolorowa jesień, nie mogło zabraknąć jesiennego drzewa w wykonaniu małych artystów. Pomysłów było bez liku. Odbita na kartce papieru ręka stanowiła solidny pień drzewa i jego gałęzie. Rozłożyste korony drzew, mieniące się różnorodnością barw, przybrane zostały w kolorowe liście wykonane stemplem ze ziemniaka, wyklejone uzbieranymi liśćmi drzew lub kolorowym papierem albo pomalowane farbkami. Wyglądały, jak na jesienne drzewa przystało, barwnie i kolorowo.

Za oknem piękna słoneczna jesień, kalendarzowa potrwa do grudnia, ale dzieciaki już teraz pomyślały o dokarmianiu ptaszków zimą. Biorąc udział w jesiennych warsztatach w Ryglicach wykonały piękne karmniki. Będą jak znalazł na zimę.

Ale to jeszcze nie był koniec zajęć!

Oczywiście nie mogło zabraknąć warsztatów kulinarnych „Kuchcikowo”, podczas których dzieci wcieliły się w rolę kucharzy, niczym w „MasterChef Junior”. Własnoręcznie wykonały i upiekły pyszne, czekoladowe muffinki z nutellą. Bez wątpienia były to ich popisowe ciasteczka, a równocześnie słodka nagroda – zasłużony deser na zakończenie zajęć. Mniam, mniam… palce lizać!

A dowodem na to, że tyle w Domu Kultury w Siedliskach się działo są zdjęcia, a jest ich uwierzcie niemało!

Jak to miło powspominać, zobaczcie sami!

Tęsknimy za Wami! Mamy nadzieję, że niedługo się spotkamy! Trzymajcie się wesoło i zdrowo!

Zachęcamy do nadsyłania do nas prac, które wykonujecie w domu!