Zajęcia plastyczne – wiosenny hiacynt

Zajęcia plastyczne – wiosenny hiacynt

No to ładne kwiatki… A to wszystko za sprawą p. Wiesi.
Choć wcale nie ma się co dziwić, po prostu chce zatrzymać wiosnę na dłużej. Dziś opowie i pokaże, jak wykonać pięknego hiacynta.

Hiacynt jest rośliną ozdobną dość popularną, a przy tym dostojną, pachnącą i kolorową. Jego kwiaty mogą być czerwone, białe i niebieskie, purpurowe, różowe, lawendowe i żółte oraz różnych innych dziwnych kombinacji kolorów: brzoskwiniowe, łososiowe, a nawet czarne.

Kwiaty hiacynta początkowo są w kształcie dzwonu, jednak w miarę wzrostu stają się jak gwiazdy, gdyż ich pojedyncze kwiatuszki przypominają małe rozgwiazdy. Aż w końcu dojrzałe, zebrane w grona, wyglądają prawie jak winogrona. Ich zapach, charakterystyczny i dość mocny, dla niektórych może zbyt uciążliwy. Jednak, czy wiosenny ogród mógłby być bez nich? To chyba niemożliwe.
Możliwym jest, że równie piękne możemy wykonać sami przy użyciu prostych narzędzi.
Bibułkę skręcimy, klejem podkleimy, patyczek owiniemy, dzwoneczki zwiniemy…
No i mamy – nie ładne, lecz piękne kwiatki
Każdy może spróbować je wykonać.

Bądźcie z kulturą – #kulturaztobą

Zajęcia w pracownik plastycznej odc. 3 – kwiatek

No to ładne kwiatki… 🤭A to wszystko za sprawką p. Wiesi. 😍Choć wcale nie ma się co dziwić, po prostu chce zatrzymać wiosnę na dłużej. 💐🌺🌸🌼🌻🌹Dziś opowie i pokaże, jak wykonać pięknego hiacynta. 💐Hiacynt jest rośliną ozdobną dość popularną, a przy tym dostojną, pachnącą i kolorową. Jego kwiaty mogą być czerwone, białe i niebieskie, purpurowe, różowe, lawendowe i żółte oraz różnych innych dziwnych kombinacji kolorów: brzoskwiniowe, łososiowe, a nawet czarne. Kwiaty hiacynta początkowo są w kształcie dzwonu, jednak w miarę wzrostu stają się jak gwiazdy 🌟, gdyż ich pojedyncze kwiatuszki przypominają małe rozgwiazdy. Aż w końcu dojrzałe, zebrane w grona, wyglądają prawie jak winogrona. 🍇 Ich zapach, charakterystyczny i dość mocny, dla niektórych może zbyt uciążliwy. Jednak, czy wiosenny ogród mógłby być bez nich? 🤔 To chyba niemożliwe.🤗Możliwym jest, że równie piękne możemy wykonać sami przy użyciu prostych narzędzi. 🎨Bibułkę skręcimy, klejem podkleimy, patyczek owiniemy, dzwoneczki zwiniemy…No i mamy – nie ładne, lecz piękne kwiatki 👌💐Spróbujcie wykonać je sami 🥰 Bądźcie z kulturą – #kulturaztobą 😍

Opublikowany przez Dom Kultury w Tuchowie Wtorek, 19 maja 2020