Za nami Trzecie Powiatowe Święto Rodziny „U Matki” oraz X Sanktuaryjny Festyn Rodzinny

Za nami Trzecie Powiatowe Święto Rodziny „U Matki” oraz X Sanktuaryjny Festyn Rodzinny

Wspólne rodzinne świętowanie rozpoczęła msza św. o godz. 12.00 w bazylice mniejszej pod przewodnictwem proboszcza parafii pw. NNMP w Tuchowie o. Bogusława Augustowskiego, z udziałem Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego.

Na scenie wystąpili: Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, zespół śpiewaczy ze stowarzyszenia „Moje Siedlisko”, dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Tuchowie, Orkiestra Dęta z Rzepiennika Strzyżewskiego.

Nie zabrakło: pokazu strażackiego, smacznej regionalnej kuchni, „Szczęśliwych cytatów” oraz familiady rodzinnej, która wszystkim sprawiła wiele radości. Choć było dość zimno i wietrznie świętowanie przebiegało w miłej, rodzinnej i radosnej atmosferze. Świętowały całe rodziny, mieszkańcy miasta i gminy. Swoją obecnością zaszczycili i patronat nad wydarzeniem objęli: burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek oraz starosta tarnowski Roman Łucarz.

Wydarzeniu towarzyszyła akcja charytatywna „Podaj Kamilowi dłoń”. Cały dochód z festynu w kwocie 30 076,00 zł przekazany został na dofinansowanie bionicznej protezy ręki dla Kamil Kopek.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Po raz kolejny okazało się, że w Tuchowie jest armia aniołów, którym na sercu leży niesienie pomocy potrzebującym. Cóż może być piękniejszego, jak dzielenie się dobrem, które zawsze powraca.

Wieczór był iście muzyczny i koncertowy. Piękne religijne piosenki mogliśmy usłyszeć w wykonaniu zespołu „Sezon na Czereśnie”, a na zakończenie wystąpił zespół „FUNKEY”, który niestety swój koncert musiał przerwać z powodu ulewnego deszczu.

Tym deszczowym akcentem oraz rozdanymi nagrodami wspólnie świętowanie zostało zakończone.

Organizatorzy wydarzenia – Sanktuarium w Tuchowie oraz Dom Kultury w Tuchowie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w jego zorganizowanie i przeprowadzenie.