Za nami kolejny piknik edukacyjny!

Za nami kolejny piknik edukacyjny!

20 sierpnia przy Domu Kultury w Tuchowie zorganizowany został piknik edukacyjny o tematyce dotyczącej ochrony powietrza.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała, by miło i równocześnie edukacyjnie spędzić czwartkowe przedpołudnie. Tak też było!

W ramach pikniku przeprowadzone zostały dwa konkursy wiedzy ekologicznej pn.: „Ekologicznie zakręceni – wiedzę mamy i eko hasła układamy” oraz „Ekoquesting – jakość powietrza to podstawa, lecz nie taka prosta sprawa”. Czy piec to też jest kocioł? Czy należy go wymienić? A jak segregować śmieci? Czy potrafią to już dzieci? Czy w kominku wolno palić? Czym jest smog? Czy źródła energii mogą być ekologiczne?

Dzieci, młodzież i dorośli wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz jakości powietrza.

Laureaci konkursów otrzymali: dyplomy, torby ekologiczne, smycze oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!

Cieszy fakt, że młode pokolenie wykazuje troskę i dbałość o jakość powietrza, posiada dużą wiedzę w tym zakresie, jest chłonne i otwarte na zdobywanie nowej wiedzy, którą chętnie dzieli się z innymi. Wiedza i świadomość społeczeństwa jest ogromnie ważna ze względu na zdrowie i dobro nas wszystkich oraz poczucie bezpieczeństwa w czystym środowisku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w pikniku! Do zobaczenia na kolejnych piknikach!

Fotorelacja z pikniku dostępna na Facebooku Domu Kultury w Tuchowie: https://www.facebook.com/pg/it.tuchow/photos/?tab=album&album_id=3443097782407494