„Z zakamarków wydobyte”

„Z zakamarków wydobyte”

Kochani! W ten sobotni, mroźny poranek witamy Was ciepło i zapraszamy na spotkanie online z autorami wierszy, które opublikowane zostały w wydanym w styczniu br. tomiku poezji pt. „Z zakamarków wydobyte”.

Patronat nad wydawnictwem objęła burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek. Tomik wydany został przez Dom Kultury w Tuchowie, a autorzy zadedykowali go swojej przyjaciółce, znanej i lubianej poetce Janinie Halagardzie, która w 2020 r. odeszła nagle z naszej tuchowskiej społeczności.

Jest on zbiorem utworów autorstwa dwunastu poetów amatorów, członków Kręgu Poetyckiego, a są to: Józef Dereń, Roman Dereń, Jan Dusza, Stanisław Jaworski, Maria Jodłoś (Starzyk), Kazimierz Karwat, Zofia Kurczab (równocześnie autorka projektu okładki i grafiki), Anna Piątek, Kazimierz Wajda, Maria Wiśniowska, Maria Wójcik, Edwarda Zając – mieszkańcy miasta i gminy Tuchów. Ludzie różnych zainteresowań i talentów oraz profesji.

Jedni piszą już od lat, inni nieco krócej. Jedno, co ich łączy to ogromna chęć pisania i wyrażania swoich uczuć. Nie boją się krytyki, piszą od serca, dla rodziny, przyjaciół, znajomych… O tym, co czują, co im w duszy gra… Teraz ich wiersze, przez niektórych pisane do tej pory do szuflady, ujrzały światło dzienne.

Teraz każdy będzie mógł przeczytać o naszej pięknej, tuchowskiej ziemi i gminie Tuchów, podróżach, wierze, życiu, przemijaniu, radości, miłości i smutku…

Wybrane przez siebie utwory autorzy prezentują w „zakamarkach” Muzeum Miejskiego w Tuchowie.

A zatem zobaczmy i posłuchajmy…

Zachęcamy do nabycia tomiku poezji. Jest on dostępny w naszym Kulturalnym Kramie w cenie 10 zł.

Zapraszamy do Muzeum Miejskiego w Tuchowie, które po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w reżimie sanitarnym jest już otwarte dla zwiedzających (poniedziałek, wtorek 9.00-16.00), środa, czwartek, piątek 13.00-18.00).