Wirtualny spacer po Muzeum Miejskim w Tuchowie – historia tuchowskich masarzy

Wirtualny spacer po Muzeum Miejskim w Tuchowie – historia tuchowskich masarzy

Piękny, słoneczny weekend rozpoczynamy od spotkania z historią w Muzeum Miejskim w Tuchowie. W dniu dzisiejszym kustosz muzeum, Ryszard Wrona, zaprasza Państwa do sali etnograficznej – swoistego skarbca tradycji i historii. To tu zgromadzone są m.in. pamiątki po starych zawodach, które wykonywali mieszkańcy dawnego Tuchowa.

Na początek wspomnienie o masarzach, którzy rozsławili tuchowską kiełbasę nie tylko w kraju, ale również za granicą. Jej receptura była ściśle strzeżona, a kosztowali ją nawet na dworze cesarskim w Wiedniu, gdzie była dostarczana.

W muzeum znaleźć możemy zdjęcia upamiętniające tuchowskich masarzy oraz przyrządy służące do wyrobu wędlin. Wśród nich jest np. przyrząd do nabijania kiełbasy zrobiony z łuski naboju armatniego. Za wieloma z nich kryją się ciekawe i niesamowite historie…

Niestety, ze względu na stan epidemii panujący w Tuchowie, muzeum musiało zostać z powrotem zamknięte dla zwiedzających. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej www.dktuchow.pl oraz na naszym Facebooku.

Póki co zapraszamy na wirtualne spacery po Muzeum Miejskim w Tuchowie, podczas których będzie można poczuć klimat dawnych lat i poznać ciekawą historię naszego miasta.

Życzymy historycznych wrażeń, miłego weekendu oraz dużo zdrowia.

Bądźcie z nami!

#odkrywamyhistorięTuchowa

#kulturaztobą