V Tuchowski Orszak Trzech Króli 2022 za nami!

V Tuchowski Orszak Trzech Króli 2022 za nami!

Hasłem tegorocznego orszaku były słowa: „Dzień dziś wesoły”, będące fragmentem kolędy „Z narodzenia Pana”.

Orszak rozpoczęła msza św. w bazylice mniejszej w Tuchowie, po której na dziedzińcu klasztornym zaprezentowany został program słowno-muzyczny zakończony pokłonem Trzech Króli i złożeniem darów narodzonemu Dzieciątku przez przedstawicieli uczestników orszaku.

Następnie Święta Rodzina w towarzystwie pastuszka i osiołka, Trzej Królowie wraz ze swymi orszakami oraz kapelą przeszli w pochodzie do bryczek, które w barwnym i radosnym orszakowym korowodzie konnym przejechały ulicami Tuchowa.

Podczas tegorocznego orszaku pragnęliśmy na nowo przeżyć i odkryć tajemnicę Epifanii – Objawienia Pańskiego oraz przypomnieć, jak ważne dla każdego człowieka jest dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, zrozumienie ich istoty oraz treści, które ze sobą niosą, radowanie się, wspólne śpiewanie, spędzanie czasu z rodziną oraz jednoczenie się z innymi ludźmi i narodami.

Zadając sobie pytanie: „Dokąd zmierzasz człowieku w kolejnym i kolejnym już XXI wieku?” – rozważaliśmy, jak ważne w naszym życiu, szczególnie teraz, w tym trudnym czasie, są dobre uczynki, dobre słowo i gest oraz pomocna dłoń wyciągnięta do drugiego człowieka.

Pragnęliśmy obudzić w każdym uczestniku radość płynącą z Bożego Narodzenia, wiarę, nadzieję i miłość do Boga i bliźniego.

Niech ten świąteczny, radosny czas nie będzie świętem tylko kilku dni. Niech ta Maleńka Miłość, a zarazem jakże wielka popłynie z nami na kolejne dni rozpoczętego nowego roku.

W nowy rok zabierzmy zdrowie, radość, wiarę, nadzieję i miłość oraz trochę pokory.

Życzmy sobie, byśmy wszyscy częściej byli razem na co dzień, a nie tylko od chwili.

Zdrowego i radosnego 2022 roku!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie tegorocznego orszaku.

Relacja z V Tuchowskiego Orszaku Trzech Króli opublikowana zostanie w styczniowym numerze „Kuriera Tuchowskiego”.

A oto, jak wyglądał orszak w obiektywie Krzysztofa Jasińskiego i Wojciecha Krasa.