Pectus podczas Trzymaj Się Zdrów na odmrożenie sezonu koncertowego

Pectus podczas Trzymaj Się Zdrów na odmrożenie sezonu koncertowego

Roztańczony tuchowski rynek pokazujący wspólnotę po pandemicznej izolacji, potrzebę wykonywania profilaktycznych badań piersi i liryczny koncert zespołu Pectus w amfiteatrze. Te akcenty Trzymaj Się Zdrów Festival zapamiętają uczestnicy kolejnej edycji imprezy zorganizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów w partnerstwie z Domem Kultury w Tuchowie i samorządem Tuchowa.

Festiwal rozpoczęło wspólne odtańczenie utworu Jerusalema. Piosenka pokazuje solidarność wobec wyzwań związanych z koronawirusem. Taniec pojawił się nieprzypadkowo, impreza od wielu lat propaguje różne formy aktywności jako receptę na zdrowie. Korzyści zdrowotne z tańca w postaci lepszego napięcia mięśniowego i zdrowszego serca są znane od dawna. Kilka prostych kroków w rytm wpadającej w ucho muzyki dało wszystkim mnóstwo radości. Zaproszenie do tej inicjatywy prócz współorganizatorów imprezy przyjęli także strażacy i festiwalowa publiczność.

Trzymaj Się Zdrów Festival propagował program profilaktycznych badań piersi Zrób to mammo! skierowany do pań pomiędzy 50. a 69. rokiem życia. Jak mówiła w amfiteatrze Magdalena Gębica, menadażer projektu, wykonywane w Centrum Zdrowia Tuchów bezpłatne badania mammograficzne pozwalają na szybkie wykrycie zmian onkologicznych, a co za tym idzie, zwiększają szanse na skuteczne wyleczenie choroby. Panie mają też zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu. A w sytuacji kiedy opiekują się kimś obłożnie chorym w swojej rodzinie mogą liczyć na opiekę zastępczą na czas wykonania badań. Z badań skorzystało już 3 200 pań, a rejestrować się można pod numerem telefonu 604 430 775

Imprezę zakończył akustyczny koncert gwiazdy wieczoru – grupy Pectus. Prócz piosenek znanych i lubianych zagrała ona też kilka nowych utworów. Muzycy pochodzący z pobliskich Bogoniowic nawiązali świetny kontakt z publicznością. Jak zdradzili, dwóch spośród czterech braci Szczepaników tworzących grupę przyszło na świat właśnie w tuchowskim szpitalu. Lider grupy Tomasz Szczepanik opowiadał też sporo o domu rodzinnym, o wyniesionych z niego wartościach, braterstwie i tradycjach. W imieniu całej rodziny przekonywał też, że Pogórze to najpiękniejszy rejon na świecie.

Tekst Centrum Zdrowia Tuchów

Fot. Wojciech Kras

https://photos.app.goo.gl/YcEUjtEYkhj4DYae6