Strona spaceru wirtualnego „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej” uruchomiona!

Strona spaceru wirtualnego „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej” uruchomiona!

Spacer wirtualny pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”, szlak historyczny pn. „Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej” oraz broszura pod tym samym tytułem wraz z mapą dla szlaku to efekty realizacji projektu pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej, które zaprezentowano 7 października w Domu Kultury w Tuchowie.

Na wirtualny szlak historyczny wraz z zespołem realizującym projekt wyruszyli: burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, wiceburmistrz Wiktor Chrzanowski, członkowie Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Towarzystwa Miłośników Tuchowa, mieszkańcy gminy Tuchów i regionu tarnowskiego.

Dzięki wizualizacji i animacji wydarzeń historycznych, miejsc i postaci, które lokalnie i regionalnie mocno wpisały się w historię Polski, uczestnicy wyruszyli w historyczną podróż do miejsc związanych z odzyskiwaniem niepodległości i jej utrwaleniem zwieńczonym zwycięstwem w bitwie warszawskiej.

7 października odbyło się również pierwsze z cyklu spotkań historycznych dla mieszkańców gminy Tuchów i regionu tarnowskiego pn. „Śladami ojców niepodległości oraz bohaterów wojny polsko-bolszewickiej i bitwy warszawskiej”.

Dziś, 8 października rozpoczął się cykl lekcji historycznych dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich z gminy Tuchów i regionu tarnowskiego.

Zapraszamy na kolejne spotkania i lekcje historyczne.

Serdecznie zapraszamy na wędrówkę szlakiem historycznym www.szlakniepodleglosci.eu oraz do wspólnego odkrywania kart historii.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” (https://niepodlegla.gov.pl).Projekt realizowany przez Dom Kultury w Tuchowie w koalicji dla Niepodległej z Polskim Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” w Tuchowie i Towarzystwem Miłośników Tuchowa.