„Starsi wiekiem – młodzi duchem”

„Starsi wiekiem – młodzi duchem”

Pod takim hasłem 6 października w Domu Kultury w Tuchowie odbyło się I Forum Seniorów Gminy Tuchów.

Poszukując odpowiedzi na wiele pytań, m.in. jak zaspokoić potrzeby seniorów, jakiej oferty oczekują, nawiązała się merytoryczna rozmowa i wymiana doświadczeń. Seniorzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami, bolączkami, pragnieniami i potrzebami. Wszystko po to, by zebrać informacje i wyznaczyć kierunki dalszego wspólnego działania; wypracować formę współpracy i wsparcia seniorów ze strony samorządu, instytucji, organizacji, firm oraz wolontariuszy, a także przygotować oferty spędzania czasu wolnego, które będą dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, rozmowę i cenne uwagi. Relacja z przebiegu forum wraz z wnioskami opracowanymi na podstawie wypowiedzi uczestników oraz wypełnionych ankiet opublikowana zostanie w najbliższym numerze „Kuriera Tuchowskiego”.

Wnioski zaprezentowane zostaną również podczas II Forum Seniorów Gminy Tuchów, na które już dziś serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy.

Szanowni i Drodzy Seniorzy, z nadzieją i radością czekamy na ponowne spotkanie z Państwem.

Jesteśmy przekonani, że aktywnie wezmą Państwo udział w drugim forum, Państwa głowy będą pełne pomysłów, chęci do działania i senioralnej współpracy, a w efekcie przyniesie to dobre efekty i da wiele radości.