Rokrocznie na Garbku przy ul. Rolniczej organizowana jest Majówka na Brzyzku przy Papieskim Dębie

Rokrocznie na Garbku przy ul. Rolniczej organizowana jest Majówka na Brzyzku przy Papieskim Dębie

Ta piękna tradycja, zapoczątkowana i kontynuowana przez Aleksander Kajmowicz, z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników.

Kolejna, ósma już majówka odbyła się w niedzielę 14 maja br. Słoneczne i ciepłe popołudnie zachęciło całe rodziny do spaceru papieskim szlakiem na Brzyzek.

Majówkę rozpoczęła wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Jak co roku odbył się również bieg papieski, w którym wzięli udział dzieci, młodzież oraz starsi. Uczestnicy biegu przeszli szlakiem na polankę do „Księżego Lasu” obok cmentarza wojennego nr 158 Tuchów-Garbek, na którym złożyli symboliczną wiązankę kwiatów. Stąd też wystartowali w VII Biegu Papieskim na dystansie 1,5 km.

Ku radości wszystkich po biegu głównym odbył się również bieg wokół Brzyzka, w którym wzięły udział przedszkolaki.

Zwycięzcy biegu otrzymali medale oraz drobne upominki, które wręczali burmistrz Tuchowa Magda Marszałek oraz Aleksander Kajmowicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Po emocjach sportowych uczestnicy majówki wzięli udział w nabożeństwie majowym przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

Pozostając w modlitewnych nastroju, na Brzyzku rozległ się wspólny śpiew pieśni i piosenek maryjnych. Tuchowscy Seniorzy zaprezentowali specjalnie napisane na to wydarzenie wiersze poświęcone Matce Bożej oraz św. Janowi Pawłowi II.

To piękne popołudnie zakończył wspólny śpiew „Barki” przy Papieskim Dębie oraz miłe spotkanie przy ognisku oraz kawie i pysznym domowym cieście.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sióstr służebniczek z Tuchowa, które tak liczne przybyły na Brzyzek.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Zapraszamy na Brzyzek. Tu prowadzi Szlak Papieski, tu rośnie Papieski Dąb, tu wysoko na drzewie porośniętym bluszczem jest figura Matki Bożej Fatimskiej.

Tu jest magiczne miejsce, spokój i cisza, piękna przyroda i cudne widoki. Warto wybrać się na spacer śladami naszego Wielkiego Papieża – św. Jana Pawła II i odkryć to miejsce, które przez wielu nie jest znane i odwiedzane.