„Pszczół tuchowskich sprawy” – z cyklu Czytamy tuchowskie publikacje

„Pszczół tuchowskich sprawy” – z cyklu Czytamy tuchowskie publikacje

W 2017 r. dla uhonorowania pracy pszczelarzy, którzy świętowali jubileusz 80-lecia Koła Pszczelarzy w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie oraz Towarzystwo Miłośników Tuchowa ogłosili VII Konkurs Literacki o statuetkę Sowy Tuchówki 2017 pt. „Bajka miodem pokrzepiona”.

Konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością. Miał charakter ogólnopolski i międzynarodowy. Nadesłano 220 prac konkursowych z różnych stron Polski oraz z zagranicy, w tym z: Niemiec, Kanady, Islandii oraz Japonii. Autorami bajek były osoby w różnym wieku i różnych zawodów, m.in.: dziennikarze, architekci, graficy komputerowi, prawnicy, nauczyciele, psycholodzy, inżynierowie i pracownicy korporacji.

Powstały bajki zarówno wierszowane, jak i narracyjne. Posiadają krótką i łatwo przyswajalną fabułę, styl i klimat pełen emocji, wynikający z trudnych wyborów i mądrych przemyśleń bajkowych bohaterów.

Nagrodzone i wyróżnione bajki zostały opublikowane w antologii pokonkursowej „Bajki miodem pokrzepione” wydanej w dwóch częściach: część I „Pszczół tuchowskich sprawy” oraz część II „Taniec na plastrze miodu”.

Część I „Pszczół tuchowskich sprawy” zawiera 18 bajek o życiu pszczół i pszczelarstwie w Tuchowie. Z każdej z nich płynie morał, który wskazuje istotną wartość małej ojczyzny.

Zespół redakcyjny: Anna A. Argasińska, Witold Argasiński.
Współpraca redakcyjna: Elżbieta Moździerz.
Opracowanie graficzne okładki: Lucja Radwan.
Książka ilustrowana jest rysunkami dzieci kl. 0-III, które brały udział w konkursie plastycznym pt. „Pszczoła i miód, czyli z ula na kwiat i z powrotem”, ogłoszonym przez Koło Pszczelarzy w Tuchowie z okazji jubileuszu 80-lecia Koła.

A jakie z tych bajek płyną morały? Przeczytajcie Państwo sami!
Wersja elektroniczna znajduje się na: https://bit.ly/2NslJ2F
Publikację można nabyć w naszym stacjonarnym sklepie Kulturalny Kram, a od poniedziałku online na: https://dktuchow.pl/shop/

Miłej lektury i dużo zdrówka!

Fragment z antologii czyta Anna A. Argasińska.