Przed nami „Remont i modernizacja sal, galerii, fotogalerii oraz sanitariatów i dostosowanie dla niepełnosprawnych w DK Tuchów”

Przed nami „Remont i modernizacja sal, galerii, fotogalerii oraz sanitariatów i dostosowanie dla niepełnosprawnych w DK Tuchów”

Szanowni Państwo, miło nam jest poinformować, że Gmina Tuchów dla Domu Kultury w Tuchowie otrzymała dofinansowanie 110 000 zł, z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt pn. „Remont i modernizacja sal, galerii, fotogalerii oraz sanitariatów i dostosowanie dla niepełnosprawnych w DK Tuchów” w ramach programu, Infrastruktura Domów Kultury 2022. Dziękujemy, panu radnemu Mateuszowi Janiczkowi za zaangażowanie i starania o dofinansowania tego projektu oraz pani burmistrz Magdalenie Marszałek za przygotowanie dokumentacji do przeprowadzenia remontu i modernizacji, a tym samym finansowania projektu przez gminę.

W ramach realizacji projekt wykonany zostanie remont i modernizacja ciągu komunikacyjnego oraz sanitariatów i dostosowanie dla osób niepełnosprawnych. Wykonana będzie modernizacja instalacji elektrycznej, wodno- kanalizacyjnej, wymiana urządzeń i armatury sanitarnej, wymiana płytek ściennych i podłogowych, wymiana drzwi, modernizacja kabin sanitarnych w tym dla osób niepełnosprawnych. Będą też wybudowane pochylnie do sanitariatów a tym samym sali widowiskowej.. Realizacja projektu przyczyni się do poprawienia warunków działalności w Domu Kultury oraz korzystania z niego przez uczestników: zajęć, spotkań, seansów filmowych, występów, wydarzeń i imprez. Spowoduje również estetyczność tej części budynku, a przede wszystkim dostępność Domu Kultury dla osób niepełnosprawnych.