Wyjazd młodzieży w ramach Program Równać Szanse do MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art przyniosła wiele inspiracji i zaskoczeń.

Młodzież obejrzała wystawę „Artysta jest obecny”, która jest prezentacją strategii artystycznych opartych na użyciu przez twórcę własnego ciała jako środka wyrazu i źródła symboli… I tu UWAGA! Poczuliśmy prawdziwą dumę, widząc dzieła Krzysztofa Maniaka! Z głową pełną pomysłów młodzież wróciła, by działać dalej.

Tuchowski KulturaON – ruszamy z realizacją projektu!

Projekt pn. Tuchowski KulturaON – stacjonarne i mobilne studio nagrań, realizowany jest w ramach projektu systemowego pn. Konwersja cyfrowa domów kultury, dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. O co chodzi? Tuchowski KulturaON polega na stworzeniu studia nagrań stacjonarnego i mobilnego. Mają one służyć do rejestrowania i transmitowania dorobku kulturowego społeczności lokalnej, […]

W naszej pracowni Promyczek na dobre zagościła jesień – piękna, radosna i ciepła oraz mieniącą się szerokim wachlarzem barw.

Podczas zajęć artystycznych dzieci wyczarowały piękne prace. Listki przybrały różne kolory, wyrosły dorodne grzybki, są dojrzałe owoce i warzywa, sowy z dużymi oczami, jeże z kolcami i myszki oraz leśne skrzaty! Są dzieci radosne i roześmiane! Dołącz do nas i Ty!

Zajęcia grupy teatralnej FABUŁA nabierają tempa.

Młodzi artyści doskonalą warsztat teatralny pod kierunkiem instruktora Andrzeja Jagody. Nie brakuje ćwiczeń usprawniających narząd mowy, wprawek dykcyjnych czy łamańców językowych. Ostatnio także scenek humorystycznych z dozą różnorakich emocji. Grupa przymierza się do wyboru scenariusza, a może będzie to scenariusz autorski?

„Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra”.

Na ich ręce, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, całej szkolnej społeczności składamy najserdeczniejsze życzenia.

Pociąg retro w Tuchowie!

W promieniach jesiennego słońca w niedzielne przedpołudnie na tuchowskie tory, podobnie jak wczoraj, wjechał wypełniony po brzegi wagonów pasażerami zabytkowy pociąg retro! Zainteresowanie podróżnych wzbudziła dyżurna ruchu Ewa z lizakiem w ręku oraz tajemniczy, dystyngowany Feliks zerkający na elegancki zegarek kieszonkowy na łańcuszku oraz palący cygaro. Nie mogło być inaczej – to Echo Twojej Okolicy […]