Pociąg retro w Tuchowie!

Pociąg retro w Tuchowie!

W promieniach jesiennego słońca w niedzielne przedpołudnie na tuchowskie tory, podobnie jak wczoraj, wjechał wypełniony po brzegi wagonów pasażerami zabytkowy pociąg retro!

Zainteresowanie podróżnych wzbudziła dyżurna ruchu Ewa z lizakiem w ręku oraz tajemniczy, dystyngowany Feliks zerkający na elegancki zegarek kieszonkowy na łańcuszku oraz palący cygaro.

Nie mogło być inaczej – to Echo Twojej Okolicy

Nie sposób było obok przejść obojętnie i nie poprosić o wspólne pamiątkowe zdjęcie!

Przed dalszą podróżą pyszny bigosik przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemesnej , łyk kawy z Rower Cafe dla wzmocnienia i tuchowski gadżet na pamiątkę zakupiony w Kulturalnym Kramie (https://dktuchow.pl/shop/) – to atrakcje, które czekały na podróżnych w Tuchowie.

Trzeba było się dość spieszyć i szybko ciało i ducha nacieszyć. Wszak pociąg, tak jak zgodnie z rozkładem przyjechał, tak i punktualnie odjechał. A jak się w Tuchowie rozpędził, to już tak do Tarnowa z powrotem pędził!

Kto wie? Być może przyjedzie za rok!

Pozostały miłe wspomnienia i zdjęcia.

Wydarzenie to echem się odbiło, m.in. redakcja tarnów.naszemiasto.pl relację z tego zrobiła, nadając tytuł wzniosły: „Ekscytująca podróż pociągiem retro i gorące powitanie na stacji w Tuchowie!”.

https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-tuchow-ekscytujaca-podroz-pociagiem-retro-i-gorace/ar/c1-8491399?utm_source=facebook.com&ut5aaC04ks9L8HZRebJ9B0zT8C80sbH9pOXMKyZCK7x4&fbclid=IwAR09pzgsu05mJnmWtS0lVfjfYKTascF5a3YgcU2699HygW9URnzsWzTI5_g

Pociąg retro w Tuchowie w relacji fotograficznej tuchowskich fotografów: Jerzego Bergandera, Krzysztofa Jasińskiego, Wojciecha Krasa