Pierwsze spotkanie zespołu realizującego projekt pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”

Pierwsze spotkanie zespołu realizującego projekt pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”

17 sierpnia 2020 r. w Muzeum Miejskim w Tuchowie odbyło się pierwsze spotkanie zespołu realizującego projekt pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej” w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 – Program Dotacyjny „Koalicje dla Niepodległej” (Niepodległa).

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Domu Kultury w Tuchowie: Janusz Kowalski, Maria Kras, Anna Madejska, Ryszard Wrona, Małgorzata Wójcik; Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Tuchowie: Jan Dusza, Maria Wójcik, Elżbieta Łempa, Jadwiga Ratuszyńska; Towarzystwa Miłośników Tuchowa: Justyna Jaworska Lipka, Grzegorz Stanisławczyk, Tomasz Wantuch, Józef Kozioł, Waldemar Dusza; Lilianna Lipka oraz Barbara Dusza.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji tego projektu:

– Opracowany zostanie spacer wirtualny pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”, który zawierał będzie tematyczną wizualizację i animację wydarzeń, miejsc historycznych i postaci, które związane były z odzyskaniem niepodległości i jej utrwaleniem zwieńczonym zwycięstwem w Bitwie Warszawskiej.

– Wyznaczony zostanie szlak historyczny pn. „Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej” na terenie gmin: Ciężkowice, Zakliczyn, Gromnik, Pleśna, Tuchów, gmina i miasto Tarnów, Wierzchosławice, który odnosił się będzie do wydarzeń, miejsc historycznych i postaci, które związane były z odzyskaniem niepodległości.

– Opracowana i wydana zostanie broszura z mapą dla szlaku historycznego pn. „Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej”.

– Zorganizowane zostaną spotkania historyczne dla mieszkańców gminy Tuchów i regionu tarnowskiego oraz lekcje historyczne dla dzieci i młodzieży.