Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk wydała swoją płytę!

Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk wydała swoją płytę!

Już jest! Jeszcze ciepły, zapowiadany i wyczekiwany krążek!

Mowa oczywiście o pierwszej płycie wydanej przez Parafialna Orkiestra Dęta – Siedliska Tuchowskie pod batutą kapelmistrza Bogdana Stefana.

Znajduje się na niej 11 utworów instrumentalnych oraz wokalno-instrumentalnych w różnych ciekawych i pięknych aranżacjach.

Znane i lubiane utwory, takie jak: „Na Falach Eteru”, „Vivo Per Lei”, Fascinating Drums”, „Rzuć to wszystko co złe”, „The Lion King”, „Mamy po 20 lat”, „We are The World”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „The Final Countdown”, „Tokajer”, „The Prayer” możemy usłyszeć w wykonaniu orkiestry oraz młodych i utalentowanych solistów: Alicji Rusin, Gabrieli Sołtys i Grzegorza Rubachy.

Dom Kultury w Tuchowie serdecznie gratuluje!

Praca nad płytą to starania i trud kapelmistrza oraz wszystkich członków orkiestry – dziękujemy!

Bo tak, jak w orkiestrach dętych jest jakaś siła, tak w Parafialnej Orkiestrze Dętej z Siedlisk jest to siła niezwykła.

Jesteśmy pełni uznania i podziwu dla osiągnięć muzycznych orkiestry oraz wyrażamy wdzięczność za wkład w rozwój lokalnej kultury.

Dziękujemy za wspólnie realizowane projekty kulturalne oraz koncerty muzyczne organizowane z różnych okazji.

Życzymy dalszych sukcesów muzycznych, kolejnych pięknych płyt i radości muzykowania.

Niech działalność artystyczna orkiestry nadal wzmacnia kulturę muzyczną i promuje gminę Tuchów w kraju i za granicą.

Dom Kultury w Tuchowie przyłącza się również do podziękowań, które wydając płytę orkiestra skierowała do księdza Jana Wieciecha za realizację dzieła, jakim jest Parafialna Orkiestra Dęta i wspieranie jej funkcjonowania, Burmistrza Tuchowa – Magdaleny Marszałek za życzliwość i pomoc w wydaniu płyty oraz Marcina Harańczyka za profesjonalizm w rejestracji każdego dźwięku.

Zapraszamy do zakupu płyty. Można ją nabyć w Domu Kultury w Tuchowie w cenie 25 zł. Naprawdę warto posłuchać! Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Przy tej okazji warto krótko przypomnieć historię orkiestry i wspomnieć o jej sukcesach:

Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk powstała w 2009 roku. Inicjatorem tego przedsięwzięcia ks. Jan Wieciech, który w Siedliskach pełnił rolę proboszcza od 2008 roku.

Pierwsze spotkanie organizacyjne, na którym zadecydowano o powstaniu orkiestry, odbyto się 2 lutego 2009 roku. Od samego początku zespół prowadzony jest przez kapelmistrza Bogdana Stefana.

Wraz z rozpoczęciem działalności orkiestry powstała również parafialna szkółka muzyczna, w której młodzi adepci muz mogli rozpocząć naukę gry na instrumentach.

Młodzież kształciła się pod okiem kapelmistrza Bogdana Stefana oraz Marcina Harańczyka, Sebastiana Krasa, Henryka Łątki, Mariusza Gacka i Pauliny Kloch. Starania i wsparcie finansowe księdza proboszcza umożliwiły zakup instrumentów, co za tym idzie poszerzenie składu orkiestry.

Obecnie zespól liczy około 40 osób w różnym wieku. Orkiestra została powołana przede wszystkim do uświetniania wszelkich uroczystości kościelnych. Jednak ze względu na różnorodność repertuaru, który z roku na rok jest coraz bogatszy, orkiestra bierze udział w uroczystościach państwowych, koncertach rozrywkowych i innych wydarzeni, organizowanych na terenie gminy, powiatu czy województwa.

Utwory wykonywane przez orkiestrę to nie tylko dzieła instrumentalne, ale także wokalno-instrumentalne, co związane jest ze stałą i bardzo owocną, współpracą z wokalistami: Alicją Rusin, Gabrielą Sołtys i Grzegorzem Rubachą.

Działalność orkiestry to także udział w licznych konkursach, przeglądach i warsztatach muzycznych.

Od 2011 roku zespół regularnie bierze udział w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Ryglicach i Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu, zajmując miejsca na podium. Orkiestra ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą.

W 2018 roku zespól wyjechał na Węgry, gdzie koncertował i reprezentował gminę Tuchów. Oprócz tego muzyka Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk rozbrzmiewała m.in. w Tuchowie i całej gminie, Tarnowie, Ciężkowicach, Skrzyszowie, Szczucinie, Nowym Sączu, Bańskiej Niżnej, czy Krakowie.

Działalność orkiestry to także ciągły jej rozwój, dlatego muzycy za sprawą swojego kapelmistrza biorą udział w warsztatach muzycznych często współorganizowanych z innymi orkiestrami. Miały one miejsce w Siedliskach, Kąśnej Dolnej oraz Krynicy. Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk to wielka muzyczna rodzina, która — mamy nadzieję — nadal będzie działać i osiągać jeszcze większe sukcesy niż do tej pory.

Osiągnięcia orkiestry:

I miejsce w grupie orkiestr parafialnych na 34. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2011

II miejsce w grupie orkiestr parafialnych na 36. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2013

II miejsce w grupie orkiestr parafialnych na 37. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2014

III miejsce w grupie orkiestr parafialnych na 38. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2015

I miejsce w grupie orkiestr parafialnych na 39. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2016 Buława kpt. Stefana Żuka za najlepsza prezencję i grę w marszu na 39. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2016

III miejsce w VIII Ryglickiej Paradzie Orkiestr Dętych o Puchar Burmistrza Ryglic 2017

III miejsce w IX Ryglickiej Paradzie Orkiestr Dętych o Puchar Burmistrza Ryglic 2018

I miejsce w grupie orkiestr parafialnych na 41. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2018