„Ocalić od zapomnienia”

„Ocalić od zapomnienia”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa w niezwykłą podróż śladami płk. Jerzego Pertkiewicza, plutonu „Regina II” oraz batalionu „Barbara”, działającego podczas II wojny światowej na terenie Pogórza, w tym m.in. na terenie Tuchowa, Burzyna, Dąbrówki Tuchowskiej, Siedlisk, Lubaszowej, czy Jodłówki Tuchowskiej.

O płk. Jerzym Pertkiewiczu i żołnierzach plutonu „Regina II” powstaje film fabularny „Drzazga. W stronę chwały” w reżyserii Dawida Szpary.

Dom Kultury w Tuchowie oraz „Kurier Tuchowski” zostali zaproszeni do medialnego relacjonowania kolejnych kroków tegoż przedsięwzięcia.

W ramach cyklu „Ocalić od zapomnienia” będziemy prezentować Państwu rozmowy z twórcami filmu, producentami, reżyserem, aktorami; stworzymy relacje z ważnych historycznie miejsc; przybliżymy sylwetkę płk. Jerzego Pertkiewicza; pokażemy, jak wygląda produkcja fabularnego filmu historycznego. Wszystko po to, by ocalić od zapomnienia osoby, wydarzenia i miejsca.

Prezentujemy rozmowę z dr. inż. Zygmuntem Pertkiewiczem, synem płk. Jerzego Pertkiewicza, depozytariuszem jego doświadczeń i wartości, producentem powstającego o pułkowniku i plutonie „Regina” II filmu.

Dla nas było to niezwykłe spotkanie, za które dziękujemy!