Melodia człowieczeństwa w tuchowskim amfiteatrze

Melodia człowieczeństwa w tuchowskim amfiteatrze

Odwaga może się przejawiać na wiele różnych sposobów. Czasem oznacza ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi…

20 września po raz kolejny przekonaliśmy się, ile odwagi jest w naszej lokalnej społeczności. Tuchowski amfiteatr wypełniony był ludźmi o wielkich sercach, którzy zgromadzili się na koncercie charytatywnym dla Leonka Pichnera – tuchowianina, który zbiera na leczenie w Berlinie.

Wspaniały, przepełniony wzruszeniem koncert zagrała Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk. Usłyszeliśmy profesjonalnie poprowadzone przez Bogdana Stefana i Piotra Oleksika, zagrane przez muzyków z pasją i zaśpiewane przez Alicję Rusin i Grzegorza Rubachę utwory z płyty, którą orkiestra nagrała, świętując 10-lecie swojej działalności oraz przypadający na ten rok jubileusz 680-lecia nadania Tuchowowi praw miejskich. Płyta niebawem pojawi się w sprzedaży i wiemy, że skradnie Państwa serca.

Koncertowi towarzyszyła możliwość zakupu ciasta, który wypiekły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Siedlisk oraz Stowarzyszenie Społeczności Lokalnej „Moje Siedlisko”, przeznaczając całą zebraną kwotę do skarbonki Leonka oraz pyszna kawa z Roweru Cafe, z zakupu której część kwoty również trafiła do skarbonki.

Parafialnej Orkiestrze Dętej z Siedlisk, prowadzącemu ją kapelmistrzowi Bogdanowi Stefanowi, paniom z Siedlisk, właścicielom Roweru Cafe, a przede wszystkim tym, którzy przyszli i wsparli Leonka, w imieniu jego rodziców serdecznie dziękujemy.

Życie wtedy ma prawdziwą wartość, gdy potrafimy dostrzec w nim drugiego człowieka i wyciągnąć do niego dłoń, podzielić się uśmiechem, dać wsparcie w trudnych chwilach. Macie ogromne serca, Kochani!!