Majówka na Wilii w Lubaszowej z udziałem Tuchowskich Seniorów!

Majówka na Wilii w Lubaszowej z udziałem Tuchowskich Seniorów!

Piękne, słoneczne popołudnie 9 maja seniorzy z gminy Tuchów spędzili na Wilii w Lubaszowej!

Serdecznie powitani przez o. Dariusza Pabisia wzięli udział w nabożeństwie majowym przy figurze Matki Bożej, któremu przewodniczył dobrze wszystkim znany o. Stanisław Gruszka.

Po lubaszowskich pagórkach i lesie rozległ się głośny i radosny wspólny śpiew Litanii Loretańskiej oraz pieśni do Matki Bożej, który przeplatany był słowem o. Stanisława skierowanym do uczestników majówki.

Po duchowych przeżyciach i modlitwie seniorzy wspólnie spędzili czas przy grillu oraz pysznym domowym cieście, którym poczęstowali gospodarzy.

Nie zabrakło wspólnego śpiewu piosenek, recytacji wierszy, opowieści i wspomnień, dobrego humoru oraz życzeń dla o. Stanisława, który dzień wcześniej obchodził swoje imieniny.

W majówce udział wzięły burmistrz Tuchowa Magda Marszałek oraz radna Rady Miejskiej w Tuchowie i równocześnie sołtys Lubaszowej – Maria Wiśniowska.

Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie, razem spędzony czas, wspólną modlitwę i wspaniałą gościnę dla ojców redemptorystów: Dariusza Pabisia, Stanisława Gruszki oraz Antoniego Wesołowskiego.

Na pamiątkę pobytu na Wilii w Lubaszowej Tuchowscy Seniorzy dokonali wpisu do „Lubaszowskiego Pamiętnika” o takiej oto treści: „Była cicha i piękna jak wiosna (…) Ona do Lubaszowej nas przywiodła i przy Jej białej figurze zaśpiewaliśmy jak w chórze pod przewodnictwem ojca Stanisława Gruszki, sławiąc Maryję. Dziękujemy za uroczyste spotkanie i wyjątkową atmosferę, gdzie również nie zabrakło pięknych życzeń imieninowych dla o. Stanisława:Ojcze Stanisławie! Tego, co piękne! Tego, co ważne! Tego, co najpotrzebniejsze! Opieki Matuchny dłużej niż na zawsze!

Do zobaczenia za rok!

Tuchowscy Seniorzy”.

PS Zachęcamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca! Panorama doliny rzeki Białej i Tuchowa z Willi w Lubaszowej wygląda pięknie!