„Listy do Melaniusza” z cyklu Czytamy tuchowskie publikacje!

„Listy do Melaniusza” z cyklu Czytamy tuchowskie publikacje!

W 2018 r. Dom Kultury w Tuchowie oraz Towarzystwo Miłośników Tuchowa ogłosili VIII Konkurs Literacki o statuetkę Sowy Tuchówki 2019 pt. „List do Melaniusza”. Wzbudził on zainteresowanie przede wszystkim w środowisku literackim i naukowym. Celem konkursu było zgromadzenie wiadomości jakimi współczesny człowiek chce się podzielić z drugim człowiekiem w tradycyjnej sztuce pisania listów, stworzenie możliwości doceniania i popularyzowania kreatywnej sztuki epistolografii oraz pozyskanie tekstów mogących posłużyć promocji miasta. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listów do Melaniusza – mieszkańca Tuchowa.

Nagrodzone listy zostały opublikowane w antologii pokonkursowej pt. „Listy do Melaniusza”, która wzbogaciła tuchowską oficynę wydawniczą.

Autorami listów w większości są pracownicy naukowi, pisarze, literaci, animatorzy kultury, artyści, którzy sprawnym piórem ożywili wymierającą sztukę epistolografii.

„Listy do Melaniusza” to zbiór tekstów o różnorodnej tematyce. Począwszy od refleksji związanych z naszym miastem, jego historią i ludźmi, po filozoficzne przemyślenia o życiu bądź współczesnym świecie.

Zespół redakcyjny: Elżbieta Moździerz, Anna A. Argasińska, Witold Argasiński.
Opracowanie graficzne okładki: Weronika Fleszar.
Fotografie rzeźb: Ewa Fleszar

Zachęcamy do przeczytania!

Wersja elektroniczna znajduje się na: https://dktuchow.pl/…/Listy-do-Melaniusza_calosc_www_maly.p…

Publikację można nabyć w Domu Kultury w Tuchowie.

Fragment z antologii czyta Anna A. Argasińska.

Życzymy moc literackich wrażeń oraz dużo zdrówka!

#kulturaztobą
#tuchowskiepublikacje