Kultura w nowej rzeczywistości

Kultura w nowej rzeczywistości

Kultura z Wami, więc na razie zostańcie w domu, bądźcie zdrowi, a damy radę. Oddajcie się kulturze!

Szanowni Państwo!
Koronawirus sprawił, że znaleźliśmy się w nowej przestrzeni życiowej, społecznej, gospodarczej i kulturowej. Każdego dnia wszyscy na nowo będziemy ją rozpoznawać, oswajać się z nią oraz uczyć się w niej żyć.
Dom Kultury również. Przed nami nowe wyzwanie, nowy sposób kreacji kultury i inny kontakt z Państwem. Wierzymy, że będziecie nam towarzyszyć do czasu, w którym Dom Kultury znów zatętni życiem.
Intensywnie pracujemy nad nowymi formami dopasowanymi do tej właśnie nowej przestrzeni oraz przygotowujemy programy i projekty krótko oraz długoterminowe. Już od jutra rozpoczniemy spotkania z Wami na naszym profilu społecznościowym. Będziemy proponować Wam różne formy aktywności kulturowej i twórczej: konkursy, przeglądy, festiwale, wspólne czytanie baśni i poezji, spacery historyczne, spotkania plastyczne, zwiedzanie galerii jednego obrazu i jednej fotografii, kulturalne wspomnienia, przeglądanie kronik oraz tuchowskich publikacji. Razem zagramy w teatrze i zaśpiewamy piosenki. Będą kreatywne i twórcze działania, motta dnia, kulturalny humor i satyra. Będziemy działać spontanicznie, a czasem aranżować i reżyserować różne akcje i wydarzenia. Pragniemy, abyście uczestniczyli w naszych propozycjach, aż do dni, w których będziemy się mogli spotkać w Domu Kultury na zajęciach, imprezach, wystawach w muzeum, w kinie i w wielu innych wydarzeniach.
Kochani! Kultura z Wami, a Wy bądźcie z nią! Oddajcie się kulturze.

Bądźcie z kulturą – #kulturaztobą