Kochani! Dziś zakończyliśmy intensywne dwa tygodnie „Ferii z kulturą i już”!

Kochani! Dziś zakończyliśmy intensywne dwa tygodnie „Ferii z kulturą i już”!

Ostatni dzień naszych feryjnych zajęć rozpoczęliśmy seansami w Kino Promień w Tuchowie. Razem z Vaianą, tytułową bohaterką filmu „Vaiana: Skarb Oceanu”, chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą, wyruszyliśmy na niebezpieczną wyprawę po oceanie… Ponadto wraz z tajemniczym szpiegiem Don Pedro de Pommidore z Krainy Deszczowców śledziliśmy losy Baltazara Gąbki, Smoka Wawelskiego oraz Bartłomieja Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka, bohaterów „Przygód Baltazara Gąbki”. Spragnieni dalszych przygód, udaliśmy się do Muzeum Miejskiego w Tuchowie w poszukiwaniu eksponatów, które podczas ostatniego zwiedzania wywarły na nas duże wrażenie. Największym zainteresowaniem cieszyły się: syrena strażacka, zegary oraz medale, a naszym zadaniem było ich namalowanie. Z wykonanych przez nas prac powstała wystawa.

Dziś również zakończyliśmy szkolenie pn. „Dostępność zasobów cyfrowych online”, realizowane z programu „Sieć na kulturę w podregionie tarnowskim”. Podczas ostatnich zajęć pracowaliśmy m.in. w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Tworzyliśmy bazy danych, tabele przestawne, filtrowaliśmy i sortowaliśmy dane oraz wstawialiśmy różnego rodzaju wykresy. Poznawaliśmy, co to jest program VBA oraz uczyliśmy się, jak pracować z tym programem. Tworzyliśmy własne makra. A na zakończenie sprawdziliśmy poziom swojej wiedzy zdobytej podczas szkolenia.

Kochani! Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas w Domu Kultury w Tuchowie, filii w Siedliskach oraz Muzeum Miejskim w Tuchowie! Mamy nadzieję, że miło spędziliście go razem z nami. Dziękujemy za Wasz uśmiech, radość i entuzjazm, które wnosicie! Zawsze z radością na Was czekamy. Zapraszamy na organizowane przez nas wydarzenia i zajęcia oraz do zwiedzania naszego muzeum! Trzymajcie się zdrowo i wesoło! Do zobaczenia!