Kameralne Spotkanie Artystyczne wokół życia i twórczości Kazimierza Karwata

Kameralne Spotkanie Artystyczne wokół życia i twórczości Kazimierza Karwata

Kazimierz Karwat (1945-2014) urodził się w Bilczy/k. Kielc. Ukończył Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Kielcach i Studium Nauczycielskie w Krakowie. Wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły podstawowej w Okocimiu, nauczyciel w szkołach w Brzesku, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Brzesku i wieloletni nauczyciel Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie, gdzie przez kilka lat odbywały się konkursy recytatorskie im. K. Karwata.

Animator kultury, rzeźbiarz, malarz, poeta, społecznik zaangażowany w propagowanie kultury. Pomysłodawca i inicjator plenerów rzeźbiarskich, konkursów literackich, autor tomików: „I ziarno wyłuskać” (1986), „NA BAL – NA TARG – NA AMEN” (1991). Za działalność na rzecz gminy Tuchów w 2010 roku odebrał honorowe wyróżnienie statuetką „Melaniusz”.

Ze wspomnień o Kazimierzu Karwacie człowieku, przyjacielu, społeczniku i artyście najbliższej rodziny: Zofia Geszejter-Karwat, Miłosława Strzelczyk Światosław Karwat, Radosław Karwat Miłosz Karwat Lubosz Karwat Dariusz Strzelczyk, przyjaciół i współpracujących z nim: Anny i Andrzeja Szczepańskich, Janusza Kowalskiego, Ryszarda Flądry, Jadwigi Majchrowicz, Elżbiety Moździerz, Tomasza Dudka wyłonił się obraz człowieka, który szukał drogi do drugiego człowieka i szukał siebie.

Spotkanie, uświetnione występem Alicja Stanisławczyk, Miłosz Karwat, Szymon Koncewicz, Andrzeja Stanisławczyka i Jerzego Synycji, połączone było z prezentacją wierszy z tomiku „Wiersze zebrane” K. Karwata, czytanych przez Dariusza Strzelczyka, Bogusza Karwata i Juliana Karwata. ✒️Patronat honorowy nad wydawnictwem objęła burmistrz Tuchowa, Magda Marszałek

Dziękujemy serdecznie wszystkim Państwu za obecność, a tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, zachęcamy do obejrzenia zapisu transmisji na Tuchowski KulturaOn, https://fb.watch/jYY-1wOQB5/ Fotorelacja Wk_foto i Sylwia Niemiec