Jaka jest młodzież w gminie Tuchów?

Jaka jest młodzież w gminie Tuchów?

Co my, jako dorośli tak naprawdę wiemy o młodych ludziach?

Jaką mamy dla nich infrastrukturę i jaką ofertę do nich kierujemy?

Jaki wpływ wywarła na nich pandemia?

Nad tymi pytaniami zastanawiali się uczestnicy Tuchowskiego Forum o Młodych „Z młodzieżą i dla młodzieży”, które odbyło się w Domu Kultury w ramach konkursu Fora Lokalne Program Równać Szanse Polsko-Amerykanskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, szkół podstawowych i średnich, stowarzyszeń, instytucji i organizacji działających na rzecz młodych ludzi.

Celem spotkania było stworzenie przestrzeni do zainicjowania dyskusji o młodzieży, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, namysł nad tym, co wspólnie możemy zrobić, by zbliżyć się do młodych ludzi i jak to zrobić.

Warsztatom, prowadzonym przez Iwonę Kirstein w obecności Pawła Waleckiego, przedstawiciela Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży towarzyszyła pozytywna energia, a w ich efekcie zawiązała się nieformalana grupa, która podczas kolejnych spotkań opracuje wnioski z forum i zastanowi nad wspólnymi działaniami oraz ofertą ukierunkowaną na potrzeby i zainteresowania młodzieży.

Wszystkim Państwu dziękujemy za udział w warsztatach. Dziękujemy za otwartość, szczerość i aktywność. Cieszymy się, że Państwo jesteście.