III Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy i Spotkanie Wigilijne na tuchowskim rynku

III Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy i Spotkanie Wigilijne na tuchowskim rynku

18 grudnia 2022 odbyły się III Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy i Spotkanie Wigilijne na tuchowskim rynku. Słowa podziękowania do uczestników i organizatorów kieruje Magdalena Marszałek burmistrz Tuchowa: Kochani! Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Waszą obecność na III Świątecznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Tuchowie. Żyjemy w świecie, kiedy możemy mieć niemal wszystko. Ale tego co najbardziej nam brakuje, to czas. Zwłaszcza ten, który możemy podarować drugiej osobie. I za ten czas, który poświęciliście po to, by wspólnie świętować, dziękuję po stokroć!

Stoiska jak zawsze były piękne i pachnące. Ustrojone przez koła gospodyń, stowarzyszenia, fundacje, szkoły. Zadanie w tym roku było niełatwe, bo kilka godzin spędzonych na mrozie dawało się we znaki! W tym roku po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycili nas również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Modlitwę odprawił i opłatki poświęcił ks. proboszcz Parafia pw. Św. Jakuba Starszego Apostoła, Alfons Górowski. Razem z przewodniczącym rady Stanisławem Obrzutem i wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojtek Skruch podzieliliśmy się opłatkami z wszystkimi przybywającymi na tuchowski rynek. W uroczystościach wzięli również udział radni Rady Miejskiej w Tuchowie, za co im serdecznie dziękuję.

Oprawę muzyczną zapewniła Szkoła Muzyczna I stopnia w Tuchowie, a także gościnnie występująca kapela W Kuźni u Kowala. Już od soboty Druhny i Druhowie z OSP KSRG Tuchów tradycyjnie rozdawali sianko na wigilijny stół. Betlejemskie Światełko Pokoju przyniosła drużyna Zuchów i Harcerzy z Łowczowa, nie zabrakło również wielu Świętych Mikołajów i Mikołajek, także tych zmotoryzowanych.

A wszystko to również dzięki pracy zespołu z Dom Kultury w Tuchowie i zaprzyjaźnionych wolontariuszy, obsłudze fotograficznej Wk_foto i relacjom Tuchowski KulturaOn i STARnowa.TV , które niebawem się ukażą.

Podobnie jak wczoraj podczas Wigilii na rynku, wszystkim Mieszkańcom i sympatykom Tuchowa składam serdeczne życzenia. Niech Boże Narodzenie będzie dla nas czasem, w którym spotykamy się z najbliższymi i przyjaciółmi, wyciszają się spory, a na ich miejsce pojawią się pokój, wzajemne zrozumienie, szacunek i radość ze wspólnie spędzonych chwil. Niech nowonarodzone Dzieciątko Jezus obdarzy nas wszelkimi łaskami na najbliższe dni i nowy, 2023 rok!