II Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz spotkanie wigilijne

II Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz spotkanie wigilijne

W tym roku, ze względu na pandemię kiermasz był nieco skromniejszy. Choć dodatkowo było mokro i dość chłodno, atmosfera na tuchowskim rynku była ciepła, radosna i świąteczna.

Wigilijne potrawy, domowe wypieki i ciasta, stroiki i ozdoby świąteczne można było zakupić na stoiskach przygotowanych przez: stowarzyszenie „Razem” z Mesznej Opackiej, Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska, DPJ w Tuchowie – Fundacja Dzieło Miłosierdzia, Koło Gospodyń Wiejskich „Łowczowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemesnej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tuchowie. Nie zabrakło również Kulturalnego Kramu https://dktuchow.pl/shop/ z tuchowskimi i świątecznymi gadżetami.

Do spotkania wigilijnego opowieścią wigilijną wprowadziły Maria Wiśniowska i Ewa Piórkowska z Echo Twojej Okolicy z Karwodrzy.

Harcerze i zuchy z 25 Gromady Zuchowej „Dzielni” oraz 15 Drużyny Harcerskiej „Odważni” z Łowczowa przekazali światełko betlejemskie burmistrzowi Tuchowa – Magdalenie Marszałek, która złożyła mieszkańcom miasta i gminy świąteczne życzenia.Słowo do mieszkańców oraz życzenia skierował również przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie – Stanisław Obrzut, który poprowadził wspólną modlitwę.

Burmistrz Tuchowa, zastępca burmistrza oraz przewodniczący Rady Miejskiej wraz z życzeniami zdrowia, wzajemnej życzliwości i dzielenia się dobrem przekazali uczestnikom spotkania wigilijnego tuchowski opłatek. Dla nikogo nie zabrakło sianka na wigilijny stół, którym obdarowywali strażacy z OSP KSRG Tuchów.

Spotkanie wigilijne zakończone zostało życzeniami świątecznymi jednej z mieszkanek Tuchowa oraz wspólnym kolędowaniem, które poprowadzili członkowie Koło Gospodyń Wiejskich „Łowczowianki” oraz młodzież z Towarzystwo Miłośników Tuchowa i Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i zorganizowanie tego wydarzenia.

Niech zbliżające się święta napełnią nas dobrem, życzliwością i serdecznością.

Zdrowych, spokojnych, radosnych, wypełnionych wzajemnym zrozumieniem i wrażliwością świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.