II SALON POETYCKO-MUZYCZNY pn. „Ptak śpiewa o poranku” poświęcony życiu i twórczości Mieczysława Jastruna

II SALON POETYCKO-MUZYCZNY pn. „Ptak śpiewa o poranku” poświęcony życiu i twórczości Mieczysława Jastruna

W niedzielne popołudnie, 19 marca w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie odbył się II SALON POETYCKO-MUZYCZNY pn. „Ptak śpiewa o poranku” poświęcony życiu i twórczości Mieczysława Jastruna. Program został przedstawiony z okazji 120. rocznicy urodzin i 40. rocznicy jego śmierci.

Inicjatorem tego wydarzenia, a także autorem muzyki do tekstów poety był Andrzej Jagoda, który zaprosił do programu muzyków Szkoła Muzyczna I stopnia w Tuchowie oraz recytatorów grupy teatralnej FABUŁA z Domu Kultury Tuchowie.

Licznie zgromadzona publiczność usłyszała strofy poetyckie M. Jastruna, które przeplatane były jego wspomnieniami i poezją śpiewaną w wykonaniu muzyków, zaś dopełnieniem była interesująca wizualizacja tematyczna.

Poezję i prozę czytali: Aleksandra Armatys, Gabriela Stańczyk, Igor Łątka, Szymon Schabowski.

Natomiast poezję śpiewali Alicja Stanisławczyk i Andrzej Jagoda.

Akompaniował zespół muzyczny w składzie: Natalia Pawlak – fortepian, Alicja Stanisławczyk-Karwat – flet, Andrzej Jagoda – gitara klasyczna, Jarosław Schabowski – gitara basowa i Rafał Pawlak – instrumenty perkusyjne.

Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dziękujemy wykonawcom za moc artystycznych wrażeń.

Po zakończeniu salonu postać Mieczysława Jastruna przybliżyli oraz podzielili się refleksją na temat poety i jego twórczości Andrzej Mężyk oraz Józef Lewicki.

Okazało się, co bardzo cieszy, że wielu ludzi w Tuchowie lubi poezję.

Zachęcamy Państwa do pięknych spotkań z poezją polskich poetów. Warto zanurzyć się w strofy wierszy i o poranku – razem ze śpiewem ptaków – z radością witać każdy nowy dzień; zachwycać się otaczającą przyrodą i cieszyć się każdą chwilą życia.