PECTUS w Tuchowie na TRZYMAJ SIĘ ZDRÓW 

Start

6 czerwca 2021

Koniec

6 czerwca 2021

Drodzy Państwo,
PECTUS w Tuchowie na TRZYMAJ SIĘ ZDRÓW
Zespół, tworzony przez pochodzących z Bogoniowic pod Ciężkowicami braci Szczepaników wystąpi 6 czerwca podczas kolejnej edycji Festiwalu TRZYMAJ SIĘ ZDRÓW. Plenerowa impreza połączona zostanie z promocją zdrowia i profilaktyką.
Odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego w tuchowskim amfiteatrze.
Jeśli nie pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna lub pogoda impreza zostanie przeniesiona do sali widowiskowej Domu Kultury.
Koncert będzie także transmitowany online w mediach społecznościowych.
Imprezę organizuje Centrum Zdrowia Tuchów w partnerstwie z Domem Kultury w Tuchowie i tuchowskim samorządem.
Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można będzie odbierać w sekretariatach współorganizatorów. Spółka medyczna podczas imprezy promować będzie program profilaktycznych badań piersi „Zrób to mammo!”.
Jest on skierowany do mieszkanek powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego i samego Tarnowa wwieku 50-69 lat. Badanie pozwala na szybkie wykrycie raka piersi, a co za tym idzie zwiększa szansę na skuteczne zwalczenie ewentualnej choroby. Panie mają zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu.
Zatem przy okazji Dnia Matki warto namówić mamę, babcię, przyjaciółkę czy znajomą, aby zadbała o swoje zdrowie i zgłosiła chęć udziału w badaniu.
Rejestrować się można pod numerem telefonu: 604 430 775.
Program został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Festiwal „Trzymaj się zdrów” o 17.30 rozpocznie Roztańczony Rynek. Będzie to finał przedsięwzięcia zainicjowanego przez pracowników Domu Kultury w Tuchowie. Chodzi o wspólne zatańczenie układu choreograficznego do utworu Jerusalema przez przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. To prosty taniec, który ma jednoczyć ludzi, dawać radość i pozytywną energię podczas pandemii koronawirusa. Zostanie on także zarejestrowany w formie teledysku.
Od 18.30 w amfiteatrze można będzie posłuchać coverów uznanych utworów w wykonaniu podopiecznych Szkoły Rocka Pawła Mazura.
Program „Zrób to mammo!” promowany będzie w amfiteatrze godzinę później.
Na 20.00 zaplanowano początek akustycznego koncertu gwiazdy wieczoru. Warto dodać, że muzycy grupy Pectus chętnie angażują się w promocję zdrowia. W ubiegłym roku przygotowali tekst i nieszablonowy teledysk, by zwrócić uwagę Polaków na arytmię serca i jedną z głównych przyczyn udaru mózgu. Premiera klipu odbyła się z okazji obchodów Światowego Dnia Serca. Tym razem grupa wystąpi podczas imprezy poświęconej profilaktycznym badaniom piersi. Nieprzypadkowo tłumaczenie łacińskiego „pectus” brzmi pierś.

Skip to content