Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Tuchowie

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Tuchowie

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To dzień, w którym wyrażamy szacunek do flagi i propagujemy wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów równej szerokości, białego u góry i czerwonego u dołu, w proporcjach 5:8. Nie dopuszcza się umieszczania na niej dodatkowych napisów i rysunków, na przykład przez kibiców na zawodach sportowych.

W Tuchowie to święto obchodzimy w wyjątkowy sposób. Już po raz siódmy wyruszyliśmy z rynku w kierunku Wzgórza Flagi na ulicy Łowieckiej, gdzie oczekiwali na nas Druhowie z OSP Meszna Opacka. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski, a flaga już dumnie nad miastem powiewa.

Jest nam niezmiernie miło, że w marszu na Wzgórze Flagi wzięło udział wiele grup i mieszkańców, a zwłaszcza tych najmłodszych.
Byli z nami radni Rady Miejskiej w Tuchowie, strażacy z OSP Meszna Opacka i OSP KSRG Tuchów, UKS Lider Tuchów, Młodzieżowa Rada Gminy Tuchów, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Tuchów, DPS w Karwodrzy, pracownicy Dom Kultury w Tuchowie.

Dziękujemy Aleksander Kajmowicz wraz z żoną za przygotowanie i prowadzenie, obsłudze medialnej Domu Kultury w Tuchowie Wk_foto WK_foto i Michał Kulikowski.

Pamiętajmy, że Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania, czy też przed domem. Ważne, aby czynić to zawsze z szacunkiem i honorem.