„Być dla kogoś…

„Być dla kogoś…

Kochani! To było piękne i poruszające wydarzenie!

„Być dla kogoś…” – jak to pięknie brzmi. Bo przecież nie żyjemy tylko dla siebie… Nie możemy żyć tylko dla siebie… Bo w życiu potrzebujemy siebie nawzajem, w radosnych i trudnych chwilach…

„Być dla kogoś” – w domu, w szkole, w pracy, w lokalnej społeczności…

W czasach tak wielkiej niepewności, presji czasu, stresujących sytuacji i zabiegania, życzliwość dla siebie i innych chyba nigdy nie była ważniejsza. Bo jeden, choćby mały akt dobroci, jeden uśmiech może zmienić komuś dzień i zainspirować go do przekazywania dobroci dalej, i ten mały gest wobec innych może sprawić, że TY sam poczujesz się lepiej.

W ostatnim czasie padło już tak wiele słów na temat depresji. To bardzo ważne, by głośno o tym mówić, zauważać i nie lekceważyć problemu. Bo bez wątpienia problem jest, i jest to problem na szeroką skalę.

Z roku na rok z tą podstępną chorobą zmaga się coraz więcej osób: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dlatego tak ważne jest, by informować i edukować, organizować koncerty, maratony i inne wydarzenia; by depresja nie była tematem wstydliwym czy tabu; by osoby chore dowiedziały się, jak można z nią żyć, jak sobie z nią radzić, u kogo i gdzie szukać pomocy.

Stąd nasza akcja DEPRESJA – NIE OCENIAM – STARAM SIĘ ZROZUMIEĆ.

Od 16 lutego na naszym Facebooku publikowaliśmy nagrania mniej lub bardziej znanych osób, które były z nami i wspierały prowadzoną przez Dom Kultury w Tuchowie akcję.

Finał naszej akcji miał miejsce 23 lutego, tj. w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją. W tym dniu na stoiskach edukacyjnych można było zasięgnąć fachowej wiedzy, wziąć udział w czasie zrozumienia ze specjalistą Centrum Zdrowia Tuchów, wypożyczyć fachową książkę w Biblioteka Publiczna w Tuchowie, wysłuchać pięknego koncertu „Być dla kogoś…” w wykonaniu Ireneusza Szafrańskiego z zespołem, aż wreszcie wziąć udział w maratonie fitness w hali MOSiR Tuchów.

Kochani! Depresja – trudny temat, ale… z depresją można sobie poradzić! Trzeba walczyć, by wygrać dla siebie, dla bliskich i przyjaciół!

Nie przechodźmy obojętnie obok problemu, dostrzegajmy osoby borykające się z tą podstępną chorobą, nie oceniajmy, starajmy się zrozumieć, wspierać i pomagać! Bo nigdy nie wiadomo, kto z nas i w jakim momencie będzie potrzebował pomocy. Pamiętajmy: dobro powraca!

Bądźmy razem, bądźmy szczęśliwi, zdrowi i radośni! Wspierajmy się nawzajem, darzmy szacunkiem i życzliwością, bądźmy dla siebie i dla innych po prostu dobrzy.

Cieszymy się ogromnie, że w Tuchowie – już po raz drugi – udało się zorganizować tak piękne wydarzenie.

Dlatego kierujemy serdeczne podziękowania w stronę naszej kulturalnej koleżanki Dorota Strojny, która jest inicjatorką i pomysłodawcą tego wydarzenia.

Która z wielką determinacją dążyła do zorganizowania naszej tuchowskiej akcji, a w jej organizację i przeprowadzenie włożyła całe swoje serce.

Która niejednokrotnie swoim pięknym uśmiechem „robi” koleżankom i kolegom z pracy dobry dzień! I to jest piękne! Wielkie dzięki Dorotko!

W tegoroczną akcję włączyli się: znani i mniej znani, nie(zwykli) ludzie oraz: służba zdrowia, szkoły, instytucje, organizacje, stowarzyszenia, fundacje i firmy.

Cieszymy się i ogromnie jesteśmy wdzięczni, że nasze wydarzenie wsparły znane osoby różnych branż i profesji: aktorzy, piosenkarze i zespoły muzyczne, sportowcy, personel medyczny, a są to:Piotr Witkowski@Ewelina MarciszJulia Wyszyńska #juliawyszyńska Marcin Borkowski Borkoś borkos.tv/bioMateusz Poręba i Kamil Poręba (tuchowianie)zespół REDLINJoanna KuligMaciej Malinowski (tuchowianin) https://www.facebook.com/malinowy.maciekWojciech SolarzZespół PectusKasia MośGrzegorz DudaAnna WyszkoniMaciej Nalepka (tuchowianin)Paulina Bołda (@Paulina Boo) (tuchowianka)Krystian DurmanUlka Wantuch (tuchowianka)orazLiceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie klasa IV e

Serdeczne podziękowania kierujemy do:Ireneusza Szafrańskiego z zespołem:Aneta Smoleńska (wokal) Angelika Jędrzejowska (wokal)Paweł Jędrzejowski (wokal) Łukasz Giemza (wokal)Izabela Sołtys (skrzypce)Adam Dusza (trąbka)Paweł Hołda (saksofony)Rafał Pajor (puzon)Dawid Burkot (gitary: elektryczna i akustyczna)Artur Czocher (gitara basowa oraz bas analogowy)Adrian Łazarczyk (instrumenty klawiszowe)Ireneusz Szafrański (perkusja)

Składamy podziękowania specjalistom od światła, dźwięku i multimediów – firmie GD sound w składzie: Julia Panek, Gabriel Andrzej Dumana, Piotr Czochara, Mateusz Bujak.

Za wykonanie pięknej dekoracji dziękujemy Anna Sajdak-Kot.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich osób, instytucji, organizacji i firm, które wsparły naszą akcję!

Dziękujemy Wk_foto Wojciech Kras oraz Piotrekᵏᵃᵈʳᵘʲᵉ Piotr Wróbel za relacje fotograficzne z tego wydarzenia.

Patronat:

Gmina Tuchów

Centrum Zdrowia Tuchów

Organizatorzy:

Dom Kultury w Tuchowie

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Partnerzy:

MOSiR Tuchów

Biblioteka Publiczna w Tuchowie

PCPR Tarnów

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie filia w Tuchowie.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie

Tarnowska Policja

Nadleśnictwo Gromnik,

Lasy Państwowe

Fundacja „Iskierka”

ALOEBABKI

Imprezowy Region

Tuchowskie Wieczory Uwielbienia

Deker – Specjalista od dachów

Firma Usługowo-Handlowa Jan Marek Stanuch

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie

Szkoła Podstawowa im. prof. Jana Sajdaka w Burzynie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrówce Tuchowskiej

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach

Szkoła Podstawowa im. Batalionu AK „Barbara” w Lubaszowej

Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Mesznej Opackiej

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Buchcicach

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Piotrkowicach

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabłędzy

Szkoła Podstawowa im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Trzemesnej

Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Łowczowie

Szkoła Podstawowa w Karwodrzy

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ESKULAP

SALUBRIS Sp. z o.o.

Patronat medialny:

Telewizja Tuchów – Tuchowski KulturaOn

„Kurier Tuchowski”

STARnowa.TV