31 000,00 zł na realizację projektu pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”

Miło nam jest poinformować, że Dom Kultury w Tuchowie w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 – Program Dotacyjny „Koalicje dla Niepodległej” (Niepodległa) otrzymał dofinansowanie w kwocie 31 000,00 zł na realizację projektu pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”.

W ramach projektu:
Opracowany zostanie spacer wirtualny pn. „Bój pod Łowczówkiem i Bitwa Warszawska – Duma Niepodległej”, który zawierał będzie tematyczną wizualizację i animację wydarzeń, miejsc historycznych i postaci, które związane były z odzyskaniem niepodległości i jej utrwaleniem zwieńczonym zwycięstwem w Bitwie Warszawskiej.

Wyznaczony zostanie szlak historyczny pn. „Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej” na terenie gmin: Ciężkowice, Zakliczyn, Gromnik, Pleśna, Tuchów, gmina i miasto Tarnów, Wierzchosławice, który odnosił się będzie do wydarzeń, miejsc historycznych i postaci, które związane były z odzyskaniem niepodległości.

Opracowana i wydana zostanie broszura z mapą dla szlaku historycznego pn. „Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej”.

Zorganizowane zostaną spotkania historyczne dla mieszkańców gminy Tuchów i regionu tarnowskiego oraz lekcje historyczne dla dzieci i młodzieży.