2.11.1340 r. – 2.11.2020 r. – 680 lat Tuchowa!

2.11.1340 r. – 2.11.2020 r. – 680 lat Tuchowa!

Z okazji tak zacnego jubileuszu burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek złożyła wszystkim mieszkańcom miasta i gminy życzenia, których treść publikujemy:

Drodzy Mieszkańcy!

To właśnie 2 listopada 680 lat temu Tuchów otrzymał prawa miejskie z rąk króla Kazimierza Wielkiego. Próbowaliśmy wiele razy w tym roku zorganizować choć namiastkę uroczystości z tej okazji. Plany były wielkie, jednak z każdym miesiącem począwszy od marca, topniały. Ostatnia wersja, ta najuboższa skupić się miała na mszy świętej, konferencji naukowej, spacerze po muzeum i Tuchowie. Jednak obecne obostrzenia i sytuacja pandemiczna nie pozwalają nam na nadzieję, że to się uda. Musimy przełożyć świętowanie na lepsze, bezpieczne czasy.

Z okazji tak zacnego jubileuszu, wszystkim mieszkańcom składam serdeczne życzenia. Bądźmy dumni z tego, że pochodzimy z Tuchowa i w nim żyjemy. Niech się nam miasteczko rozwija, niech przyciąga młodych, będzie przyjazne seniorom, niech pięknieje z każdym rokiem. Bez względu na to jakie mamy poglądy, co nam w duszy gra, niech nas łączy Tuchów, miasto królewskie. Bądźmy razem, wspierajmy się wzajemnie, szanujmy, wspólnie pokonujmy trudności i cieszmy się z sukcesów. Wszystkiego dobrego.

Magdalena Marszałek

Burmistrz Tuchowa