10 grudnia w Domu Kultury w Tuchowie odbyła się inauguracja przystąpienia przez Gminę Tuchów do Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora

10 grudnia w Domu Kultury w Tuchowie odbyła się inauguracja przystąpienia przez Gminę Tuchów do Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora

Program ten realizowany jest w ramach projektu Aktywni+ ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Z uwagi na sytuację epidemiczną inauguracja odbyła się w kameralnym gronie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele seniorów, burmistrz Tuchowa – Magdalena Marszałek, zastępca dyrektora Domu Kultury w Tuchowie – Maria Kras, koordynator ds. polityki senioralnej w Gminie Tuchów – Dorota Strojny , koordynator ds. Rozwoju Programu GPS – Dariusz Mróz, reprezentujący Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego Sp. z o. o. w Krakowie.

Podczas spotkania Dariusz Mróz przedstawił cele i założenia programu, dobre praktyki oraz przykłady działań seniorów i formy ich aktywizacji w różnych miastach w kraju.

Zaprezentował również dedykowany dla osób starszych dwumiesięcznik „Głos Seniora”.

Na ręce burmistrza Tuchowa przekazał Certyfikat Gmina Przyjazna Seniorom oraz Ogólnopolskie Karty Seniora, które zostały wręczone obecnym na spotkaniu osobom.

Ponadto na ręce przedstawiciela „starszych wiekiem, młodych duchem”, Stanisława Jaworskiego został przekazany Certyfikat Partnera Kampanii Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a dla zdrowia można było skosztować zakwasu z buraka, który podarował seniorom Dariusz Mróz, obiecując jednocześnie udostępnienie przepisu na jego przygotowanie.

Zachęcamy osoby starsze powyżej 60. roku życia do udziału w realizacji tego projektu, w tym do odbioru i korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz do czytania „Głosu Seniora”.

Karty, po uprzednim wypełnieniu wniosku, można odebrać bezpłatnie w sekretariacie Domu Kultury w Tuchowie.Pierwsze 50 osób, które odbiorą kartę seniora otrzyma również gazetę „Głos Seniora”. Będzie ona także dostępna w Bibliotece Publicznej w Tuchowie, do poczytania na miejscu lub do wypożyczenia.

Zachęcamy również do dzielenia się gazetą ze znajomymi i tym samym włączenia się do akcji „przeczytaj i podaj dalej”.

Szanowni i Drodzy Seniorzy! Dziękujemy za przybycie i udział w spotkaniu. Cieszymy się, że jako reprezentanci „starszych wiekiem, młodych duchem” wyrażacie Państwo chęć współpracy, wzajemnej aktywizacji oraz inicjowania i organizowania różnego rodzaju działań. Mamy nadzieję, że już w niedługim czasie będziemy mogli się z Państwem spotkać w dobrym zdrowiu i w licznym gronie.